Відтермінування строків модернізації обладнання, яке б дозволило підприємствам зменшити шкідливі викиди в атмосферу, через, нібито пандемію коронавірусу, вигідно як власникам промислових гігантів, так і державі. Про це в ефірі телевізійної програми "Соромно" повідомив колишній міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
"Це потрібно всім: власникам підприємств і державі. Для власників продовження термінів це шанс додатково не вкладатися в модернізацію виробництва. Бо нормативи закінчуються вже 1 січня 2021 року й змінити технології для власників уже неможливо. Власник, який протягнув час, повинен або зупинити завод, або домовлятися з чинною владою про продовження нормативів. У той же час, зупинка промисловості не вигідна державі, бо це скорочення робочих місць, недоотримання податків й падіння ВВП", - прокоментував ситуацію Семерак.
За словами колишнього міністра екології, навіть у час його каденції (2016-2019 роки) власники деяких підприємств, замість того, аби вже почати модернізацію обладнання, зверталися з проханням про відтермінування.
Зокрема, Семерак назвав як українських, так й іноземних власників потужних промислових об'єктів, які займаються виробництвом соняшникової олії, скла та металу.
Ексміністр екології також додав, що скасовувати застарілі нормативи промислових викидів, не пропонуючи нічого нового, не можна. Адже контроль за викидами в атмосферу - це ще й зобов'язання України перед ЄС.
Нагадаємо, що днями Міндовкілля запропонувало продовжити на три роки дії поточних технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин для коксових печей та з устаткування для випалювання і агломерації металевої руди.
Своє рішення аргументують тим, що через пандемію COVID-19 вітчизняні підприємства не можуть повністю реалізовувати свою продукцію, не доотримують прибутків й не мають можливості вкладати кошти в модернізацію обладнання. Втім, на те, щоб привести промислові технології до відповідних стандартів й зменшити забруднення атмосфери, власники промислових гігантів мали 10 років. Більшість із них проігнорували вимоги технологічних нормативів й затягнули з модернізацією.
Як ми писали раніше, профільне міністерство не контролює виконання підприємствами висновків ОВД.