У Фейсбук-групі «Рослинний світ України» опублікували фото та відео із солонцем на Куяльницькому лимані (Одеса).
Солонець — однорічна рослина, спочатку зелена, потім пурпурово-червона, заввишки 5—50 см. Вона цвіте у липні – вересні, плоди дозрівають у листопаді. В Україні росте на мокрих солончаках та по морському узбережжі, у лісостепу (на південному сході), в степу і в Криму. Худоба полюбляє солонець. У приморських районах Франції солонець є популярним овочем. Із відвареної молодої надземної частини готують різноманітні другі страви, додають як приправу до супів, борошняних і овочевих страв. Солонець не лише смачний, а й поживний: у 100 г надземної частини міститься до 20,5 калорій (для порівняння: у квасолі — 19,4 калорій).
Окрім того, солонець містить поташ — речовину, котра застосовується в склоробному виробництві для виготовлення спеціальних сортів скла та в миловарному виробництві для виготовлення спеціальних сортів мила (рідкого зеленого). Порошок із сухого солонцю має інсектицидні властивості.
На Куяльницькому лимані солонець росте навколо дерев’яних стовпів, вбитих у дно лиману — колись вони використовувалися для добування солі.
Також ми розповідали про продукти, які містять антиоксиданти — для здоров’я та довголіття.