Догори
Дати відгук

Під Конституційним судом мітингували на захист медреформи

2 хв на прочитання23 Липня 2020, 13:44
Усі фото: UBR Усі фото: UBR
Поділитись:

Сьогодні, 23 липня, під стінами Конституційного суду України пройшов протест під гаслом "Совок вбиває медреформу", в якому взяли участь близько 50 осіб. Вони виступають за продовження реформування системи охорони здоров'я і вийшли "захищати конституційні права на безкоштовну і якісну медицину", передає UBR.ua.

Організатором акції виступив благодійний фонд "Пацієнти України" і благодійна організація "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" - "100% життя". Учасники акції стояли з плакатами «Не відміняйте медреформу на користь корупціонерів", "Ми хочемо жити", "Медреформа - єдиний шанс пацієнтів", "Не дамо совку вбити медреформу". Також протестувальники принесли роздруківки Конституції України та лопати.

На сторінці у Facebook організатори відзначають, що на 23 липня заплановано розгляд у суді подання про конституційність закону про медреформу (№2168-VIII).

"Закон про медреформу - перший за час незалежності закон, який реально реформує медичну систему. Пацієнти і лікарі вже відчули позитивні зміни після впровадження медреформи", - написано в повідомленні.

Також підкреслюється, що за результатами дослідження "Індекс здоров'я" за 2019 рік, 30 млн українців уклали декларації з сімейним лікарем. З них - 73% задоволені вибором. У свою чергу лікарі "первинки" отримують зарплату від 15-30 тис. грн замість 2-3 тис. грн.

Нагадаємо, керівництво нинішнього Міністерства охорони здоров'я разом з Президентом України неодноразово заявляли про "корекцію медичної реформи", яка на практиці виявилась фактичним скасуванням її другого етапу.

Сенс другого етапу медреформи полягав у тому, що Національна служба здоров'я укладала угоди на надання медичних послуг не з усіма лікарнями, а лише з тими, хто відповідав низці конкретних вимог по кожному напрямку лікування. Таким чином фінансування диференційовувалось. Ідея була в тому, що з 1 квітня найбільше фінансування отримають найкращі лікарні, які роблять найбільше операцій, лікують найбільше пацієнтів, використовують найсучасніше обладнання тощо. Це в рази підвищувало ефективність розподілу бюджетних коштів, створювало умови, коли головним лікарям медзакладів стає невигідно займатися корупцією.

Нині ж під гаслами боротьби з COVID-19 і недофінансування психіатричних лікарень, уряд повернув попередній рівень фінансування усіх медзакладів і цим фактично скасував другий етап реформи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання3 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання4 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання5 годин тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання11 годин тому