Рятувальники продовжують боротися з окремими осередками загоряння на території лісництв у Чорнобильській зоні відчуження та в Житомирській області.
Як повідомляє ДСНС у Facebook, ліквідація лісових пожеж на території країни триває.
Стан подій у Київській області:
Пожежі у лісових масивах Зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення локалізовані.
Станом на 7 год. 30 квітня підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні окремих осередків тління торф’яників.
До гасіння залучено 207 чоловік та 64 одиниць техніки, з них від ДСНС 149 чоловік особового складу та 34 одиниці техніки.
Радіаційний фон по м. Києву, Київській області та у Зоні відчуження у межах природних фонових значень.
Ситуація у Житомирській області:
а) 28 квітня поблизу с. Рудня-Перганська Олевського району на території Поліського природного заповідника виникло загорання сухої трави та лісового масиву.
б) 29 квітня поблизу с. Повча Лугинського району на території Повчанського лісництва виникло загорання лісової підстилки та лісового масиву.
в) 29 квітня поблизу с. Лучанки Овруцького району на території Слобідського лісництва виникло загорання лісової підстилки.
г) 29 квітня до ДСНС надійшла інформація, що поблизу с. Дубовий Гай Овруцького району на території Овруцького лісового господарства виникло загорання лісової підстилки та лісового масиву.
Станом на 7 год. 30 квітня відкритого вогню немає. Силами ДСНС надається допомога працівникам лісових господарств у гасінні тління окремих осередків лісової підстилки, пеньків та деревини.
Всього до гасіння пожеж на території Житомирської області залучено 818 чоловік та 140 одиниць техніки, з них від ДСНС 122 чоловіки особового складу та 30 одиниць техніки.
Нагадаємо, за словами голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергія Калашника, причинами масштабних пожеж на території зони відчуження стали невиконання плану з лісовлаштування протягом багатьох років, а також сухі зима та весна.
Пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня. Експерти називають куди більше причин виникнення і тривалості лісових пожеж, зокрема, це і ліквідація ключових галузевих лісопожежних установ, відсутність системних антипожежних досліджень, відсутність державного фінансування охорони лісів від пожеж в Україні, тощо.
Пожежі в Житомирській області виникли 16 квітня, вогонь пройшов 4300 га території та знищив 39 будинків, у яких проживали люди. Кабінет міністрів виділив 25 млн грн на ліквідацію наслідків пожеж у Житомирській області.