«Периметр безпеки»: ніщо не заважає росіянам повторити «чорнобильський маневр» і залишити Запорізьку АЕС — експерти
Як відомо, ООН не розглядає варіант розміщення миротворчого контингенту організації на території ЗАЕС.
Прискорене призначення строків «референдуму» відбулось на тлі ескалації навколо захопленої окупантами найпотужнішої АЕС у Європі, розташованої в Запорізькій області. Саме цю краплену карту і почали розігрувати росіяни, наполягаючи на необхідності забезпечення безпеки атомного об’єкту, розповідають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Насправді ж ніщо не заважає росіянам повторити «чорнобильський маневр» і залишити Запорізьку АЕС. Після того, як росіяни захопили Чорнобильську АЕС, вони також говорили про «ядерну загрозу, яку може принести руйнування станції». Але з 31 березня, коли вони забралися з Київщини, виявилося, що станція вже нікому не загрожує.
Терміновий «референдум про возз’єднання з Росією» слугує способом легітимації рейдерства ЗАЕС «Росатомом». Після цього українська атомна станція потрапляє під «російську ядерну парасольку» і стає об’єктом шантажу України, Європи і США задля закріплення існуючого статус-кво.
«Битви біля атомної станції небезпечні та безвідповідальні, і ми продовжуємо закликати Росію припинити всі військові операції на українських ядерних об’єктах або поблизу них і повернути Україні повний контроль. Також підтримуємо заклики України до створення демілітаризованої зони навколо атомної електростанції», — заявив 11 серпня Держдеп США, підтримавши відповідну ініціативу генсека ООН Антоніу Гуттеріша.
При цьому «ООН не розглядає варіант розміщення миротворчого контингенту організації на території ЗАЕС, оскільки вважає, що Україна і Росія самостійно здатні створити периметр безпеки навколо станції», уточнив речник генсека Стефан Дюжаррик.
Який «периметр безпеки» можна створити в той час, коли Київ наполягає на виведенні росіян з ЗАЕС, а Москва в той же час готує «референдум» щодо анексії території, де вона розташована, в ООН не уточнюють.
Також ми розповідали, як зірвати «референдум» у Запорізькій області: поради партизан.