18.02.2020 | Дмитро Шинкарук
Велика Британія побудує перші у Європі заводи з виробництва водню. Про це заявив міністр з питань енергетики Квасі Квартен.
Як повідомляється, всього уряд виділив 90 мільйонів фунтів на досягнення нульових викидів вуглецю. В рамках цього 70 мільйонів підуть на водневі заводи, а ще 20 мільйонів – на фінансування проєктів зі скорочення викидів вуглецю у домогосподарствах.
«Очищення викидів від промисловості та домогосподарств є великою проблемою, але сьогоднішні інвестиції у розмірі 90 мільйонів фунтів поставлять нас на правильний шлях розвитку чистих технологій, таких як водень. Це важлива частина наших зусиль щодо усунення нашого внеску в зміну клімату до 2050 року, а також зростання нашої економіки, створення до 230 мільйонів робочих місць у зеленій сфері до 2030 року», - зазначив Квартен.
Перший завод побудують на берегах Мерсії, а другий - поблизу Абердіна. Крім того, буде розроблена технологія використання морського вітру для енергетичного електролізу та отримання водню.
Водень є альтернативою викопному паливу з низькою або нульовою емісією, яка у майбутньому може стати джерелом енергії для промисловості та транспорту. Крім того, за виділені кошти також профінансують експериментальні новітні технології переходу промислового виробництва з викопного палива на поновлювані джерела енергії в таких галузях, як виробництво цементу та скла.
В рамках проєкту знесуть вугільну електростанцію у містечку Раджлі, а на її місці побудують село з 2300 будинками. Мешканці користуватимуться замість традиційних газових котлів тепловими накопичувачами, що дозволить опалювати будинки геотермальною енергією з місцевих каналів та використаних шахт.
Також у північно-ірландському Колрейні створять мережу з майже 100 будинків, що повністю живляться від енергії вітру. Це допоможе знизити рахунки за електроенергію домогосподарств на 50% та збільшить внесок відновлюваних джерел енергії у місцеву енергетику.