Догори
Дати відгук

Перші гранти на розвиток переробних підприємств від Мінекономіки

Міністерство економіки України затвердило першу хвилю грантів за програмою підтримки переробної галузі «Зроблено в Україні».

2 хв на прочитання03 Квітня 2025, 16:33
Перші гранти для переробників у 2025 році: погоджено заявки на майже 158 млн грн Перші гранти для переробників у 2025 році: погоджено заявки на майже 158 млн грн
Поділитись:

Міністерство економіки України оголосило про затвердження першого в поточному році переліку підприємств, які успішно пройшли відбір за програмою «Гранти для переробних підприємств». За результатами розгляду, позитивне рішення отримали 28 заявників, яким буде надано фінансування на загальну суму 157,9 млн грн. З цієї суми 147,4 млн грн буде спрямовано 24 юридичним особам, а 10,5 млн грн отримають 4 фізичні особи-підприємці.

Ця програма є складовою державної політики «Зроблено в Україні» та має на меті сприяти модернізації та розширенню виробничих потужностей українських підприємств шляхом надання коштів на умовах співфінансування. Першими отримувачами державної підтримки у 2025 році стали виробники різноманітної продукції, включаючи сільськогосподарську техніку, електротехнічне та медичне обладнання, поліграфію, літальні апарати, харчові продукти, корми для тварин, одяг, а також вироби з дерева та металу.

Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що це перша хвиля грантової підтримки переробних підприємств у поточному році. Вона висловила сподівання, що цьогорічні темпи надання грантів перевищать показники минулого року, коли майже 400 малих та середніх підприємств змогли оновити своє обладнання завдяки грантам до 8 млн грн. Міністерка також повідомила про плани розширення програми, щоб ще більша кількість виробників могла скористатися державною підтримкою.

Фінансування програми здійснюється з державного бюджету через Міністерство економіки та з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття через Державну службу зайнятості. Варто зазначити, що у 2024 році держава надала українським виробникам 375 грантів на загальну суму 1,8 млрд грн.

Прийом заявок на участь у програмі відбувається на постійній основі, хвилями по два тижні. Нова хвиля розпочалася 29 березня, і подати необхідні документи можна через онлайн-платформу Дія.

Процедура розгляду заявок включає кілька етапів: подання заявки з бізнес-планом через Дію, автоматичне надсилання заявки до обраного банку, перевірка заявника банком (на наявність податкових боргів, кредитну історію, оцінка бізнес-плану та можливий візит на підприємство), ухвалення рішення Мінекономіки або Державною службою зайнятості, та перерахування коштів заявнику після внесення ним частки співфінансування. Очікуваний термін отримання фінансування становить від одного до півтора місяця після завершення хвилі прийому заявок та виконання всіх необхідних умов.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Сірі сови обрали Ужгородський замок для гніздування з совенятами
Сімейство сов облюбувало історичну пам'ятку Ужгорода (ФОТО)
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Вага кредитної картки: людина з'їдає 5 г мікропластику на тиждень — дослідження
4 хв на прочитання5 годин тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Цікава ідея простого дренажу для дощової води — кам’яна доріжка від ринви
3 хв на прочитання11 годин тому
Жорстоке поводження з конем на Буковелі: прокуратура розпочала розслідування
На Закарпатті розпочато розслідування жорстокого поводження з конем на Буковелі
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині випустили у водосховище 300 тисяч мальків цінних видів риб
1 хв на прочитанняВчора
Знайдено новий спосіб перетворення токсичних "вічних хімікатів" на цінний матеріал
1 хв на прочитанняВчора
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитанняВчора