Педіатриня: близько 35% дітей — «малоїжки». Що ж робити, якщо дитина мало їсть
Варто також обмежити час за столом 20 хвилинами.
Що робити, якщо малюк мало їсть, як зробити харчування не мукою, а цікавим і приємним процесом. Дітей часто примушують їсти й вважається, якщо щось не так, треба обов’язково нагодувати. Чому цього не потрібно робити й чому це може мати зворотний ефект?
Олена Луцька, педіатриня й дитяча інфекціоністка, роповіла hromadske.radio, що близько 35% дітей є «малоїжками», тобто мало їдять.
"І це абсолютно нормально! Якщо дитина росте і розвивається відповідно до віку, має нормальну вагу, то апетит може бути різним. Дитина все одно добирає свою норму", — вважає педіатр.
Що ж робити, якщо дитина мало їсть? Олена Луцька говорить, що канадська асоціація педіатрів рекомендує таку тактику: перш за все заспокоїтись, зрозуміти, що це нормально для дітей від 2 до 5 років. Це свідчить лише про етапи розвитку малюка — їсти менше, бути непосидючим, насторожено ставитись до нової їжі.
"Це не процедура, а соціальна поведінка — ми беремо малюка з собою за стіл і починаємо їсти самі. Малюк дивиться і хоче залізти до батьків в тарілку – дозвольте йому це зробити! Хай він спробує їжу на смак, в різних текстурах, варіантах, бере руками. Правильна харчова поведінка набагато важливіша, аніж дати малюку 20 грамів кабачка", — переконує лікарка.
Вона також говорить, що якщо малюк не хоче їсти якийсь продукт, його варто прибрати й запропонувати через деякий час у новому вигляді, в новій кулінарній обробці — печене, варене.
"Ми можемо міняти вечерю і сніданок місцями. Це творчий процес! Варто також обмежити час за столом 20 хвилинами. Харчова поведінка — це соціальна навичка. Це має бути приємно, цікаво, смачно", — зауважує Олена Луцька.
Відомо, медики оголосили шість продуктів, що поліпшують розумові здібності.