Догори
Дати відгук

Пасічник винайшов програмне забезпечення для бджолярів (фото)

1 хв на прочитання13 Червня 2020, 00:10
Поділитись:

Пасічник з Чернігівщини Дмитро Музика поєднав ІТ-технології та бджільництво. Він з ІТ-сфери пірнув у бджолярство. Поступово, не відразу, але пасіка затягнула його у медову справу. Потім він вже здобув освіту бджоляра і достатньо глибоко занурився у свою справу. Спочатку чоловік виробляв продукт для себе та друзів, а згодом це все трансформувалося у невеликий бізнес. Повідомляє AgroPortal.ua.

Але на виробництві меду він не зупинився й почав використовувати в бджільництві першу свою професію. Разом з партнером по ІТ-бізнесу вони розробили систему, яка допомагатиме бджолярам визначати відсоток закліщеності бджолосім’ї.

«Визначення програмою кількості кліща відбувається за допомогою штучного інтелекту. Це можна буде зробити за допомогою смартфону на основі фото із застосуванням певного пристрою. Програма за лічені секунди порахує кількість кліщів. За цими показниками можна буде визначати, чи потрібно обробляти бджіл», — розповідає Дмитро Музика.

Друге його напрацювання — адаптація програмного комплексу для бджільництва: щоби бджолярі вели в електронному вигляді всі записи та журнали. Така диджиталізація допоможе бджолярам легше підлаштуватися під вимоги українського законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів. 

Нагадаємо, вартість свіжого вітчизняного меду стартує від 120 гривень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.