В інформаційну епоху потреба поліпшити пам'ять, посилити увагу та концентрацію виникає доволі часто. Є декілька простих способів це зробити.
Реабілітаційний центр «Століття» радить скористатися тим, що наш мозок безпосередньо пов'язаний із руками.
Оскільки у більшості людей одна рука ведуча, то півкуля мозку, пов'язана з цією рукою, більш розвинена, ніж інша. Тому варто спробувати чистити зуби, тримати столове приладдя, відчиняти двері, писати та робити інші щоденні заняття своєю не ведучою рукою. Це посилить зв'язок між обома півкулями мозку та поліпшить роботу менш активної півкулі.
Писати від руки. Це заняття відмінно стимулює мозок і покращує нейропластичність. Коли ми пишемо від руки, інформація запам'ятовується краще, розвивається дрібна моторика, усне мовлення, здатність до аналітичної діяльності. А коли усна та письмова мова в нормі — це один із важливих критеріїв здорової особистості. Якщо ви взагалі не пишете від руки, рівень інтелектуального розвитку може падати.
Освітня спільнота Gap Year додає ще декілька порад.
Активність мозку залежить від активності тіла. Тому, щоб мати гарну пам’ять, більше рухайтеся: піднімайтеся на поверхи сходами, займайтеся спортом, йогою або танцями, частіше прогулюйтеся, виїжджайте за місто.
Поліпшити пам'ять допоможуть регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Їхня користь полягає в насиченні організму киснем, що дуже важливо для тих, хто живе в задимлених і загазованих мегаполісах.
Отримуйте більше вражень. Із віком у людей звужується коло спілкування, і їхнє життя стає все більш одноманітним. Тому потрібно робити навпаки: змініть місце проживання, подорожуйте, знайомтеся з новими людьми, вивчайте нові практики та дисципліни, відвідуйте громадські заходи, не втрачайте шанс отримати нові враження. Що більше вражень, то міцніша пам'ять.
Також ми розповідали, що науковці назвали простий прийом для покращення пам'яті.