Догори
Дати відгук

П'ять кроків до створення живоплоту з туї

Буде радувати вас протягом багатьох років.

2 хв на прочитання25 Липня 2024, 00:36
Фото: Телеграм-канал «Садівник» Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Поділитись:

Створення живоплоту з туї може стати прекрасним рішенням для вашого саду, додаючи йому зеленої краси та природної захищеності. Телеграм-канал «Садівник» розповів про п'ять основних кроків для успішного створення живоплоту з туї, який буде радувати вас протягом багатьох років.

1) Посадка. Виберіть місце з доступом до сонця мінімум 6-8 годин на добу. Туя добре впорається з будь-яким типом ґрунту, але при посадці бажано добре її підживити — викопайте яму в 2,5 рази більше грудки саджанця, додайте добрива для гарного старту. Ґрунт повинен бути злегка вологим, але добре дренованим.

При купівлі саджанців у контейнерах тую можна садити в землю майже цілий рік, за винятком випадків промерзання ґрунтів. Після посадки ви також можете замульчувати туї, щоби пригнітити розвиток бур'янів, а також захистити коріння від холоду.

2) Інтервал. Розміщуйте рослини на правильній відстані одну від одної — 0,5-0,9 м залежно від сорту.

3) Полив. Для досягнення максимальної швидкості розростання, поливайте принаймні раз на тиждень перші 6 місяців.

4) Підживлення. Є програма добрив — сучасні розумні пролонговані добрива з повним комплексом підживлення для хвойних, таке як Mivena для хвойних або Osmocote дають найкращі результати.

5) Обрізування. Проводити обрізування бажано на початку весни, однак не кожен сорт потребує обрізування. З туй західних до обов'язкового обрізування можна віднести «Брабант» і «Колумна» оскільки вони динамічно розвиваються, і часто крона залишається досить розрідженою на ранніх етапах розвитку, зробити зріз тоненької верхівки на 5-10 см буде достатньо для подальшого загущення огорожі.

Решту сортів обрізуємо за бажанням, надаючи живоплоту геометричного оформлення. Щодо стрижки, то її можна проводити протягом усього літа.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost