Сьогодні одна з найчастіших причин ранньої смертності у всьому світі – високий артеріальний тиск. Різкі стрибки тиску дуже відчутно впливають на здоров'я кровоносних судин та серцевого м'яза людини. Вчені визначили в ході експериментів, що кожен стрибок тиску збільшує навантаження на серце у 10-20 разів. На жаль, у 90% випадків гіпертонія завершується інфарктом або інсультом.
Для мінімізації ризиків кардіологи прописують своїм пацієнтам спеціальні лікарські препарати. Проте, як вважає нутриціолог Ганна Дробишева, контролювати рівень артеріального тиску можна і за допомогою раціону харчування.
Правильна дієта для гіпертоніків
Дробишева рекомендує всім людям, які мають схильність до стрибків тиску, частіше їсти буряк.
– Пігмент бетаціаніну, що міститься у буряках, є потужним антиоксидантом, уповільнює зростання злоякісних новоутворень. Буряк сприяє зниженню артеріального тиску, зміцнює стінки судин, покращує роботу печінки, допомагає виводити зайву рідину з організму. Дуже корисно вживати буряки жінкам під час менструацій, тому що овоч відновлює крововтрату в організмі. Коренеплід зберігає свої корисні властивості після термічної обробки, – розповіла лікарка.
Але в цей же час варто пам'ятати і про іншу властивість даного коренеплоду: варений буряк перешкоджає повному засвоєнню кальцію.
– Тому людям із схильністю до остеопорозів слід відмовитися від її вживання, – наполягає нутріціолог Дробишева.
Також фахівець наголосила, що неймовірно корисний для здоров'я та сік із буряків. Однак для акумуляції корисних властивостей його потрібно наполягати дві години після віджиму.
– Більше того, напій не можна вживати у чистому вигляді, необхідно розбавити 50 мілілітрів соку водою у співвідношенні 1:4, – нагадує експерт.