Отруєння парами формальдегіду: пам’ятка від інфекціоніста для жителів Миколаєва й не тільки

2 хв на прочитання19 Лютого 2024, 17:41
Зображення згенероване ШІ

Не покладатися на місцевих медичних чиновників, а подбати про своє здоров’я самим.

Останнім часом українські ЗМІ неодноразово писали, що Миколаїв вийшов на перше місце з отруєння своїх мешканців парами формальдегіду. Лікар-інфекціоніст Світлана Федорова закликає миколаївців не покладатися на місцевих медичних чиновників, а подбати про своє здоров’я самим.

Вона пояснює, що, потрапивши в організм, формальдегід розщеплюється клітинами ротової порожнини, носа, горла та дихальних шляхів, а близько третини всмоктується в кров.

Формальдегід дуже швидко поглинається в дихальних шляхах, а тому викликає негайне місцеве подразнення слизових оболонок носа, верхніх дихальних шляхів. Навіть досить низькі концентрації формальдегіду можуть спричинити нежить, біль у горлі, кашель, біль у грудях, задишку, хрипи. При високих концентраціях спостерігається сильне запалення дихальних шляхів, що призводить до набухання у горлі, запалення трахеї та бронхів, запалення легень.

«Не радісно, особливо враховуючи віруси, що ширяють поруч», — говорить лікар.

На переконання інфекціоніста, найкраще рішення за таких умов — поїхати в чистіше місце.

«Будь-яке місто сьогодні має набагато безпечніше повітря та воду. Немає можливості поїхати — хоча б на вихідні виїжджайте на дачу, за місто (в ідеалі — якщо поряд є ліс)», — радить Світлана Федорова.

Окрім того, вона пропонує тим, хто змушений залишатися, жити та працювати в Миколаєві:

1) Посадити дерево — найкраще тополю.

2) Уникати тривалих прогулянок вулицями Миколаєва.

3) Їсти вітамін А (чорниця, морквина, малинка, яєчний жовток, цитрусові (якщо немає алергії), після консультації з лікарем можна пропити місяць Аевіт по 1 капсулі на день.

4) Вирощувати на дачі чи біля будинку тюльпани та хризантеми, а вдома тримати папороті та пальми.

«Папороті взагалі цей формальдегід пожирають лише так. Не тополя, звичайно. Але в квартирі тополю не виростиш», — говорить Світлана Федорова.

5) Відмовитися від використання лаку для волосся.

«Пшикнулися перед дзеркалом, ще якщо й відчинили кватирку — типу провітрити — одержали подвійний джек-пот із накопичення формальдегіду в квартирі! Пінки, воски та біологічної рідини для укладання набагато безпечніші», — підкреслює лікар.

6) Слідкувати за сечовиділенням.

«По-простому, хочете в туалет — не тримайте в собі. Більше пийте чистої води та більше пісяйте! Промивайте, виводьте шкідливі речовини з організму. Прийде літо — їжте кавуни!» — рекомендує інфекціоніст.

7) Менше фізичних навантажень — менше глибоких вдихів на вулицях.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: