Відстійник Авдіївського коксохімзаводу перетворився на міну уповільненої дії

1 хв на прочитання06 Березня 2020, 16:18
. Тут 443 тисячі тон хімічних відходів, до складу яких входять феноли, органічні сполуки сірки, вуглеводні. Озеро дихає сірководнем, аміаком, парами піридину (основа для виробництва отрутохімікатів) та нафталіну.

Хімнакопичувач Авдіївського коксохіму потребує регулярного догляду, а його дамба – ремонту.

Хімнакопичувач Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ) залишається вкрай небезпечним. Тут знаходяться 443 тис т відходів, до складу яких входять феноли, органічні сполуки сірки, вуглеводні.

Озеро накопичувача "дихає" сірководнем, аміаком, парами піридину (основа для виробництва отрутохімікатів) та нафталіну.

"Речовини тут горючі, але характеристика суміші не вказує на можливість загорання від факелу. А от якщо сюди втрапить снаряд, то цілком може таке статися. І ще більше шансів, що спалахнуть відвали або сміттєзвалище, яке розташоване нижче у цій же балці",

– ексклюзивно для GreenPost прокоментувала ситуацію експертка ОБСЄ Ірина Ніколаєва.

Ірина Ніколаєва

За її словами, хімнакопичувач потребує регулярного догляду, а його дамба – ремонту. Але це неможливо, бо підрядники відмовляються працювати через небезпеку. Сюди може прилетіти, наприклад, снаряд - оскільки до лінії розмежування лише кілька кілометрів.

Як повідомляв GreenPost, неподалік є ще дві потенційно небезпечні водойми: шламонакопичувач та ставок-накопичувач. Вони відрізняються тільки складом наповнення, але у разі руйнування дамб обидві водойми попливуть у ближні селища.

Від першої дамби до Красногорівки 350 м, від другої до Веселого – 450 м. Тому вміст накопичувачів буде на вулицях і в садибах за кільканадцять хвилин.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: