Догори
Дати відгук

Остап Семерак: Україна опинилася в пожежах не через зміни клімату

Те, що ми сьогодні спостерігаємо – це результат бездіяльності Уряду, окремих чиновників та неготовність до запобігання таких пожеж

2 хв на прочитання23 Квітня 2020, 15:43
Заграва над Чорнобильською зоною. Фото Олександра Сироти Заграва над Чорнобильською зоною. Фото Олександра Сироти
Поділитись:

Колишній міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає, що масштабним весняним пожежам на території держави можна було б запобігти, якби Уряд розробив та погодив щорічний обов’язковий план протипожежних заходів.

«На початку року уряд завжди збирався і погоджував план протипожежних заходів по всій території України…Я говорю про широкий спектр заходів, які напрацьовуються Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, очолюваною прем’єр-міністром. Зокрема, йдеться про протипожежні заходи у зоні відчуження. Те, що ми сьогодні спостерігаємо – це результат бездіяльності Уряду, окремих чиновників та неготовність до запобігання таких пожеж», - прокоментував ситуацію політик.

Колишній міністр екології нагадав, що востаннє масштабні пожежі у зоні відчуження відбулися у 2015 році. Тоді завдяки злагодженим діям влади всіх рівнів, адміністрації Державного агентства управління зоною відчуження та пожежників їх вдалося швидко загасити.

«Складається враження, що очільники держави чекають, коли все згорить і пожежі на тому закінчаться. Володимиру Зеленському пропонували звернутися по допомогу до наших партнерів у НАТО, але, на жаль, не лише не попросили про підтримку – не відбулося навіть засідання РНБО, про що просила парламентська опозиція», - говорить Остап Семерак.

Серед причин, які ускладнили гасіння пожеж у зоні відчуження, колишній міністр екології також назвав відсутність протягом півроку постійного керівника у Державному агентстві управління зоною відчуження та ліквідацію Міністерства екології та природних ресурсів України.

Не погоджується колишній міністр екології із твердженням, що головними причинами пожеж у північних регіонах України стала глобальна зміна клімату.

«Чому таких пожеж немає у наших сусідів поляків та білорусів, де теж змінюється клімат?. Нічого надзвичайного з пожежами немає. Просто уряд не був до них готовий», - резюмує Семерак.

Нагадаємо, Остап Семерак працював міністром у двох урядах. З 27 лютого 2014 — Міністр Кабінету Міністрів Уряду Арсенія Яценюка. Із 14 квітня 2016 року до вересня 2019 року був Міністром екології та природних ресурсів України в уряді Володимира Гройсмана.

Зазначимо, що перша звістка про те, що горить ліс у Чорнобильській зоні, з'явилася 4 квітня. Нагадаємо, у Житомирській області зафіксували 48 пожеж. Зокрема, вщент вигоріли села в Овруцькому районі: Магдин, Личмани, Рудня, Дівошина, Семена. У селі Журба вогонь знищив церкву. Також горять величезні лісові масиви.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Тепер активісти все ж таки стали гучними — після двох тижнів дотримання вимоги Азербайджану протестувати мовчки. Фото: Мурад Сезер/Reuters
Великий розкол: група найменш розвинених країн світу перервала переговори на Конференції ООН зі зміни клімату
6 хв на прочитання50 хвилин тому
ФОТО: Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Міністр навколишнього середовища Італії Джильберто Пікетто-Фратіном / Міндовкілля
Україна та Італія посилять співпрацю для водозабезпечення кількох регіонів
2 хв на прочитанняВчора
ФОТО: акварельні фарби / pixels
Акварель — це про легкість, природність і красу: сьогодні Міжнародний день акварелі
3 хв на прочитанняВчора
Фото: «Доторкнись до природи»
Класичний дизайн саду: чим відрізняється й кому підійде (ФОТО)
4 хв на прочитанняВчора
Температура у межах нуля і рясні опади: погода на вихідні
1 хв на прочитанняВчора
На військовій базі на Алясці ведмеді влаштували собі шведський стіл із бойовими пайками (ФОТО)
3 хв на прочитання22 Листопада 2024
Промислово розвинені країни пропонують 250 млрд євро на кліматичну допомогу: ось хто має заплатити
4 хв на прочитання22 Листопада 2024
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання22 Листопада 2024