Догори
Дати відгук

ООН виділить 100 мільярдів доларів на прогнози погоди у вразливих країнах

У світі у 5 разів зросла кількість стихійних лих.

2 хв на прочитання04 Листопада 2021, 16:25
Фото:
UNIA Фото: UNIA
Поділитись:

Агентства ООН представлять плани фінансування для покращення прогнозів погоди у вразливих країнах, оскільки зміни клімату призводять до стихійних лих. Про це інформує агентство Reuters.

Зазначається, що ініціатива, оголошена на саміті ООН із клімату в Глазго, спрямована на заповнення прогалин у моніторингу погоди та зборі даних, щоб країни, що розвиваються, могли краще підготуватися до можливих стихійних лих, спричинених зміною клімату.

Протягом наступного десятиліття організатори Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) ООН планують активізувати моніторинг погоди у 75 малих острівних державах і найменш розвинених країнах, які мало що зробили для того, щоб викликати кліматичну кризу, але зіткнулися з найбільшими та найдорожчими наслідками.

«У нас є серйозні прогалини в даних у наших системах спостережень в Африці, Карибському басейні та островах Тихого океану, а також у деяких частинах Латинської Америки», — повідомив Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Повідомляється, що поліпшення прогнозів дощів може, наприклад, допомогти фермерам працювати на своїх полях, громадам — керувати водними ресурсами чи уряду — планувати імпорт продовольства, коли врожайність, імовірно, знизиться. Вони також можуть дати змогу громадам підготуватися до можливої ​​повені.

Нова ініціатива, що отримала назву «Механізм фінансування систематичних спостережень», підпадає під глобальні плани виділення 100 мільярдів доларів на рік на кліматичне фінансування бідніших країн.

За даними ВМО, у світі за останні 50 років кількість стихійних лих, пов'язаних із погодою, збільшилася уп'ятеро. Понад 91 % пов'язаних смертей сталися в країнах, що розвиваються.

Нагадаємо, що у Глазго стартувала глобальна кліматична конференція COP26, Україна поїхала із кількома завданнями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.