Океан емоцій — зустріньте Осетрову повню правильно
Вперше назва "Осетрова повня" з’явилася у 1930-х роках у журналі Old Farmer’s Almanac, і її правдивість ніхто не перевіряв.
Чому серпневу повню називають Осетровою?
19 серпня на Землі спостерігатиметься астрономічна подія, яка трапляється один або два рази на місяць — повня. У цей час природний супутник нашої планети займе таку позицію на орбіті, що вся його освітлена Сонцем півкуля буде видима спостерігачам на Землі.
Серпнева повня зазвичай носить назву Осетрової. Це ім'я виникло в Північній Америці і, ймовірно, походить від одного з автохтонних народів континенту або від місцевих фермерів європейського походження.
Назва пов'язана з однією з найбільших риб, що водяться у річках та озерах Північної Америки — осетром. Вважається, що саме в цей період у водоймах спостерігається найбільша кількість осетрів. Втім, слід розуміти, що мова йде не про конкретний день, а про весь період між двома повнями, тому не варто очікувати масового появлення цієї риби саме в день повні.
Чи відповідає ця назва реальному стану речей — невідомо, а версію її походження можна поставити під сумнів. Вперше назва "Осетрова повня" з’явилася у 1930-х роках у журналі Old Farmer’s Almanac, і її правдивість ніхто не перевіряв.
Також відомо, що серпнева повня має кілька інших назв. Зокрема, традиційна англійська назва — "Зернова", що пов'язана зі збором врожаю в цей період. Кельти називали її "Рисячою повнею", а інколи її також називають "Блискавичною".
Як спостерігати повню
Цього разу максимальна фаза освітленості диска Місяця настане о 18:26 за Гринвічем. Це відповідає 21:26 за Києвом. Тож у Лондоні в цей час ще буде світло, а у столиці України вже стемніє.
Більше новин читайте на GreenPost.