Догори
Дати відгук

Офіційно: в Україні збудують завод з виробництва «зеленого» водню

2 хв на прочитання23 Серпня 2020, 17:01
Поділитись:

В. о. генерального директора Укргідроенерго Богдан Сухецький та директор компанії "Н2" Андрій Жовнер підписали меморандум, який фіксує домовленість про побудову в Україні заводу з виробництва «зеленого» водню. Про це повідомила пресслужба Укргідроенерго.

Стверджується, що реалізація цього проєкту дозволить залучити інвестиції, обсягом близько 300 млн євро та створити нові робочі місця. Співробітництво передбачає будівництво виробничих потужностей з постійним споживанням електроенергії.

«Зі свого боку ми готові надавати необхідну підтримку», - зазначив під час підписання меморандуму Сухецький.

Останнім часом з вуст урядовців все частіше лунають розмови про домовленості з Німеччиною щодо майбутнього транспортування водню туди. Однак GreenPost нещодавно розказував, що виробництво водню і його транспортування, насправді, досить небезпечний процес, який вимагає надзвичайної точності і обережності. А старі газогони, які для цього не призначені, є особливо небезпечними для такого транспортування.

«Водень - вибухонебезпечний газ, величезну небезпеку він становить, змішуючись із киснем. Водень - летюча сполука, легша за природний газ у 3 рази і в 14 разів легша за звичайне повітря», -  розповів Директор регіональної газової компанії Олег Ніконоров.

З ним погоджується голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський:

"Головне - подбати про безпеку. Якщо йде витік природного газу - це небезпечно, але з воднем це набагато небезпечніше. 4% водню плюс кисень - це гримучий газ, вибухонебезпечна суміш", - вважає експерт.

Розмови про транспортування водню до Європи ведуться українськими урядовцями регулярно, однак про небезпеки такого заходу застерігають переважно не вони, а сторонні експерти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.