Догори
Дати відгук

«Обманути» гени, щоб схуднути: радить фітнес-тренер

Можна дати мозку більше «харчових емоцій», не переїдаючи.

3 хв на прочитання04 Січня 2022, 07:45
Поділитись:

Фітнес-тренер Віктор Мандзяк пояснює, чому логіка «рухаюсь — витрачаю багато калорій — xудну» хибна. Він розповідає про енергетичний гомеостаз — намагання організму врівноважити спожиті та витрачені калорії. Тобто багато витрачаєш — багато хочеться їсти. Але дослідження показують: що більші енерговитрати організму, то важче переїдати, ні в чому собі не відмовляючи. На це є причина.

«В нас живуть гени, які хочуть потрапити в майбутнє. Вони мотивують нас на дії, які їм допомагають реалізувати свій план. Як? Дарують радість за дії, які не дозволять їм згинути разом з нами під тонами сирої землі. Їм треба щоб ми їх зберегли в наших дітях. Для цього потрібен секc. Саме тому секc нам дарує позитивні емоції.

 

Але щоб відбувся секc, треба вирости. Чи казала вам мати в дитинстві «Їж, виростеш великий»? За вживання їжі гени теж нам дають порцію позитивних емоцій», — пояснює фітнес-тренер.

Він нагадує, що людині для виживання потрібно щонайменше 2000 ккал на добу.

«Тому нашим егоїстичним генам важливий не сам факт жування, а калорії, щоб їх було багато. Звісно, вони дарували позитивні емоції нашому предку і за корінець, викопаний в посіченій сонцем землі, але істинний кайф людина отримувала, коли обсмоктувала липку руку, втікаючи від рою бджіл. Мед був рідкісним делікатесом для нашого предка. Наші пращури боролись за калорії, за виживання. 

ХХІ століття. Егоїстичні гени вижили, але осліпли. Вони не бачать, що калорії давно вже не в дефіциті. Вони досі дарують нам позитивні емоції за споживання калорійних продуктів. Харчова промисловість знає про цю сліпоту: пропонує нам настільки калорійні продукти, що в нас очі завертаються від насолоди. Безшерстий примат заради таких емоцій готовий жиром обрости, здоров’я собі зіпсувати. Ми тонемо в калоріях, а сліпі гени не розуміють, що діють нераціонально: погіршують здатність своїх носіїв до виживання і репродукції»,
— пояснює Віктор Мандзяк.

 

Він нагадує, що фізичний рух знижує перeїдання, хоча при цьому апетит росте разом із енерговитратами. Науковці не пояснюють цей феномен, вони просто констатують факт, говорить фітнес-тренер.

Він припускає, що справа в тому, що високі енерговитрати дозволяють з’їдати більше калорій, відповідно вдовольнити голодний до «харчових емоцій» мозок, не переїдaючи.

При схудненнi високі енерговитрати за рахунок тренувань, прогулянок і побутової фізичної активності дозволяють створити дефіцит енергії при більшій кількості спожитих калорій, дати мозку більше «харчових емоцій», говорить фітнес-тренер.

«Якщо ми xуднемо, тренуючись, ми не тільки оздоровлюємось, розвиваємо свої м’язи і не дозволяємо організму їх спалювати, а й полегшуємо дотримання дiєти», — запевняє Віктор Мандзяк.

Також ми розповідали, що новорічне збільшення ваги становить 60-70 % від щорічного збільшення ваги: що робити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.