Догори
Дати відгук

Нові санкції ЄС: удар по російській нафті

Насамперед «б’ють» по нафті та газові, але це ще не все. 

2 хв на прочитання18 Липня 2025, 19:45
Фото: Insights.som.yale.edu Фото: Insights.som.yale.edu
Поділитись:

Єврорада погодила 18-ий пакет санкцій. У його межах передбачається багатосторонній підрив спроможності Росії фінансувати війну, зокрема вторинними санкціями проти китайських виробників зброї для РФ та обмеженнями банків. Проте головною «стрілою» стали обмеження щодо нафти та газу.

Так ЄС модернізує механізм цінової стелі на купівлю російської нафти. Раніше це був фіксований показник, що не дозволяв купувати російську нафту дорожче 60 доларів за барель. Тепер же стеля переглядатиметься кожні пів року на основі середньої ціни за попередні 3 місяці — 15 %. Таким чином наразі запроваджується стеля у 47,5 доларів за барель.

Іншим аспектом цієї політики стала покращення боротьби з тіньовим танкерним флотом РФ і повна заборона на імпорт нафтопродуктів російського походження. Особливо було наголошено на прикладі індійського НПЗ (половина якого перебувала в російській вартості), що закуповував сировину в РФ та експортував нафтопродукти до ЄС. 

Єврорада 18 пакет санкцій РФ Російська нафта Газ Цінова стеля
Індійсько-російський НПЗ в Дварці Фото: Nayaraenergy.com

Єдиними винятками із заборони стали Канада, Норвегія, Швейцарія, Велика Британія та США. Причиною цього є кращий облік (зокрема нафтопродуктів) і загальна дружність у цих країнах, що мінімізує ризики махлювання з метою обходу санкцій.

Ці дії є дуже своєчасними. Падіння цін на нафту спричинило найгірший дефіцит російського бюджету за всі роки повномасштабної війни, а зубожілий ФНБ та заповільнення економіки не залишають надій на подолання проблеми внутрішніми запозиченнями чи перевиконанням надходжень. Володимир Путін уже оголосив про скорочення витрат на оборону з наступного року, а голова комітету Ради Федерації з питань бюджету закликав до негайного підвищення податків та режиму економії задля порятунку бюджету. 

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.