- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Нова кліматична ціль ЄС може знищити промисловість - заява Ocelarska Unie
Нова кліматична ціль ЄС може знищити промисловість - заява Ocelarska Unie
Профспілка сталеливарників Чехії Ocelarska Unie заявляє, що амбітна мета скорочення викидів на 90% до 2040 року є нереалістичною

Профспілка сталеливарників Чехії Ocelarska Unie виступила з різкою критикою нової кліматичної мети, запропонованої Єврокомісією, яка передбачає скорочення викидів парникових газів на 90% до 2040 року. У своєму зверненні представники галузі назвали цю ініціативу "катастрофою", яка є недосяжною навіть за ідеальних умов і може призвести до остаточного занепаду промисловості в ЄС.
В асоціації наголошують, що європейська металургія вже переживає найглибшу кризу за останні десятиліття. За останні 20 років виробництво сталі в Європі скоротилося на третину, тоді як імпорт з третіх країн постійно зростає, витісняючи європейську продукцію з ринків.
Серед основних причин кризи металурги називають "зелену політику" ЄС та відсутність сприятливих умов для реалізації проєктів з декарбонізації. Зокрема, йдеться про дефіцит дешевої енергії, ненадійність поставок, слабкий захист від недобросовісного імпорту, а також нестачу брухту та фінансування. Впровадження нової кліматичної цілі, на думку профспілки, призведе до скорочення кількості дозволів на викиди в рамках системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS) і, як наслідок, до зростання їхньої вартості. Це стане фатальним для компаній, які не мають можливості швидко декарбонізувати свої виробничі процеси.
Чеські металурги закликали країни-члени ЄС та Європарламент відхилити цю ініціативу Єврокомісії, яка, на їхню думку, була ухвалена без належної оцінки її впливу на різні сектори економіки. Вони також підтримали позицію уряду Чехії, який виступив проти цього плану.
В Ocelarska Unie попереджають, що без власного виробництва сталі неможливо забезпечити оборону, енергетику, транспорт та навіть досягнення самих кліматичних цілей, оскільки сталь є ключовим компонентом для низьковуглецевих технологій. Ставка на імпорт в умовах геополітичної нестабільності є надто ризикованою, і Європа не може дозволити собі втратити власну промисловість.
Більше новин читайте на GreenPost.






