Європейський союз має терміново зайнятися розв'язанням проблеми нестачі води, а також розробити нові способи фінансування модернізації водопровідних систем, заявила новий комісар ЄС із навколишнього середовища Джесіка Розуолл виданню Financial Times, розповідає «Дзеркало». Вона підкреслила, що Брюссель довгий час приділяв пріоритетну увагу енергетиці, залишаючи осторонь водопостачання.
«Ми надто мало говорили про воду. Уся увага зосереджувалася на енергоефективності й енергетиці, але вода не менш важлива. А у нас у Європі її дефіцит», — зазначила Розуолл.
Комісар нагадала, що останніми роками Європа пережила кілька серйозних посух, які не лише знизили врожай, а й паралізували транспортне сполучення багатьма обмілілими річками.
За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, опублікованими у жовтні 2024 року, нестача води щорічно зачіпає п'яту частину території ЄС та майже третину його населення. Ситуацію посилюють кліматичні зміни, аномальна спека та лісові пожежі, що почастішали.
Експерти прогнозують, що до 2030 року глобальний попит на прісну воду перевищить доступну пропозицію на 56 %, що загрожує посиленням соціальних та економічних криз.
Відповідаючи на запитання щодо підвищення тарифів на воду, Джесіка Розуолл заявила, що це питання перебуває у віданні місцевої влади. Однак вона наголосила на необхідності пошуку «інноваційних способів фінансування», які допоможуть модернізувати водопровідні й очисні системи.
Розуолл також звернула увагу на необхідність спрощення екологічного законодавства. За її словами, у Євросоюзі діє безліч законів у галузі охорони природи, які іноді суперечать або накладаються один на одного.
«Ми повинні прагнути до того, щоби правила були якомога простішими. Це буде нелегко», — визнала вона.
Експерти вважають, що без своєчасного розв'язання питання з водопостачанням Євросоюз може зіткнутися із ще більшими економічними та соціальними наслідками. Проблеми з доступом до води вже впливають на сільське господарство, енергетику та транспорт, а їхнє ігнорування загрожує посиленням конфліктів усередині регіону.
Більше новин читайте на GreenPost.