Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Несподівані висновки вчених: кому щеплення від COVID треба зробити найпершими

Й це не люди з груп ризику

1 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 20:30
Поділитись:

Вчені встановили найбільш ефективний спосіб використання вакцини від коронавірусу, якщо і коли вона стане доступною. Як виявилося, першими щеплення повинні зробити люди віком 30-59 років. Це буде мати найбільший вплив на поширення COVID-19. Повідомляє Newsweek.

Втім, міжнародна команда вчених дійшла висновку, що якщо першими вакцину отримають молодь і люди середнього віку, це "більш ніж вдвічі" підвищить її ефективність у скороченні поширення коронавірусу.

Дослідники з'ясували, що в 179 країнах люди у віці 30-59 років утворюють "групу високого пріоритету", тому що вони найбільше контактують з іншими. А це означає, що вони частіше хворіють самі й розповсюджують COVID-19. Дослідники стверджують, що від правильного застосування вакцини сильно залежить її ефективність.

"Вакцина навряд чи буде на 100% ефективною для всіх хто її отримає. Тому щеплення потрібно буде робити 80-90% населення, щоб з'явився колективний імунітет. Однак, кількість людей, які повинні вакцинуватися, можна серйозно скоротити, наприклад, до 50-60%, якщо визначити пріоритетні вікові групи", - сказав співавтор дослідження з Університету Джеймса Кука в Австралії Майкл Міхан.

Нагадаємо, ми розповідали, в яких українських містах будуть випробовувати вакцину від коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.