Несподівана знахідка привідкриває одну з таємниць Антарктиди: що виявили вчені?
Ювелірний камінь, знайдений серед криги вічної мерзлоти свідчить про несподіване минуле білого континенту.
Дослідники виявили бурштин серед знахідок у мерзлому ґрунті Антарктиди, що вказує на існування помірних тропічних лісів на всіх континентах.
У нещодавно опублікованій науковій роботі дослідники описали знайдений бурштин в осадовому керні, який підняли з глибини 946 метрів морським буровим верстатом під час експедиції 2017 року. Вчені дали йому назву «бурштин з острова Пайн», адже він був знайдений у затоці Пайн-Айленд у морі Амундсена.
Аналіз фрагментів бурштину дає нові відомості про природні умови в Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому, в Крейдяний період, коли континент, ймовірно, був вкритий лісовими екосистемами, подібними до тропічних лісів. Особливий інтерес викликає можливість виявлення залишків життя, включених у бурштин, що дозволяє краще зрозуміти, як функціонував ліс у цих умовах.
Хоча знахідка складається з невеликих фрагментів бурштину, вчені виявили мікровключення кори дерев.
Також були виявлені ознаки патологічного виділення смоли, за допомогою якого дерева заклеювали пошкоджену паразитами або лісовими пожежами кору, утворюючи хімічний і фізичний бар’єр для захисту від комах і інфекцій.
Вчені наголошують, що їхнє відкриття є важливим елементом для кращого розуміння болотистого середовища, багатого на хвойні дерева, яке існувало поблизу Південного полюса в середині Крейдяного періоду.
Більше новин читайте на GreenPost.