Не їжте кажанів і буде вам щастя

2 хв на прочитання26 Червня 2020, 15:17
https://pixabay.com/photos/bat-hang-epidemic-covid19-4963918/

Чому кажанів треба охороняти, але на відстані

Чому кажани пов'язані зі значною кількістю інфекцій й особливо - вірусів? Відповідь на це питання знає екологиня, виконавчий директор організації Екодія Наталя Гозак.

"Коротка відповідь: бо вони літаючі теплокровні ссавці, і на один помах крила витрачають значно більше енергії за птахів. Відповідно, високий метаболізм призводить до значного навантаження побічними продуктами й стресу в клітинах організму й, відповідно, до більшої привабливості й вразливості до інфекції. Але в процесі еволюції вони виробили потужні механізми протидії порушенням ДНК (в т.ч. від вірусів), разом з акулами кажани мають найменші рівні захворювання раком, і можуть стати ключем до його подолання! Не кажучи вже їх про роль у запиленні багатьох видів рослин й регулюванні чисельності комах", - розповіла GreenPost Наталя Гозак. 

На запитання, чи винні кажани у інфікуванні людей, екологиня відповідає, що люди винні у тому, що вдираються на їх територію існування, порушуючи усталений баланс в екосистемах, особливо в тропіках.

"Але так, віруси, що переносяться від кажанів до людини, більше вражають людей, оскільки віруси, що виживають в температурах їх тіла - 40С(!), людина не може подолати звичайним механізмом бороться з вірусами людського організму - лихоманкою з підняттям температури до 40С, при якій більшість вірусів гинуть", - уточнила екологиня.

Тому кажанів не варто їсти. Натомість їх треба охороняти як важливий компонент екосистеми.

Як ми вже писали, найбільш імовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

 

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: