Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Не треба митися щодня, мочити зубну щітку і захоплюватися прибиранням: 7 щоденних помилок, яких припускаються майже всі

Не треба митися щодня, мочити зубну щітку і захоплюватися прибиранням: 7 щоденних помилок, яких припускаються майже всі

Руйнуючи своє здоров'я.

3 хв на прочитання22 Квітня 2023, 07:39
Поділитись:

Ми самі руйнуємо власне здоров’я щоденними діями, які робимо неправильно. Британський таблоїд Daily Mail склав список із семи найпоширеніших помилок, яких припускаються майже всі.

1) Забагато миємося

Дуже гаряча вода у поєднанні з милом може позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, утворення тріщин і навіть інфекції.

Більшості з нас не обов'язково ретельно митися щодня.

2) Позбавляємо себе денного сну

Щоночі отримуючи 8 годин безперервного сну, ви можете викликати у себе відчуття втоми.

Короткий, тривалістю від 4 до 15 хвилин денний сон за ефективністю можна порівняти із зайвою годиною сну вночі.

Сотні років тому поширеною практикою був поділ щоденного сну на кілька сегментів, а сучасне уявлення, згідно з яким прокидатися серед ночі погано, може руйнувати якість сну.

Наприклад, ми прокидаємося о 3 ночі і лежимо, нервуємо, що не спимо, тоді як можна було б просто встати і зайняти свій розум чимось відволікаючим, але разом з тим розслаблюючим – розв’язати головоломку або почитати книжку — доки тіло, поки тіло не підкаже нам, що ми знову готові до сну.

3) Користуємося ополіскувачами для рота

Стоматологи радять боротися зі спокусою прополоскати рота після чищення зубів, оскільки інакше змивається захисне флуоридне покриття, що наноситься разом із зубною пастою.

«Просунуті» лікарі навіть не змочують зубну щітку перед тим, як вичавити на неї пасту, і намагаються не пити півгодини після цієї гігієнічної процедури.

Крім того, важливо не чистити зуби відразу після їжі, оскільки їжа тимчасово розм'якшує зубну емаль і потрібно дати їй затвердіти знову, на що йде мінімум півгодини.

4) Неправильно поводимося в туалеті

Найприродніше відправляти природні потреби навпочіпки, оскільки у такому положенні потрібна менша напруга.

В результаті знижується ризик заробити геморой чи дивертикульоз.

5) Занадто захоплюємося прибиранням будинку

Обстеживши 100 чоловіків і жінок, котрі працюють, дослідники встановили, що у тих, хто брав на себе обов'язки прибирання будинку, був вищий тиск, ніж у тих, хто залишав цей клопіт своєму подружжю.

Головна шкода пов'язана не з самим прибиранням, а з занепокоєнням про те, як із ним упоратися.

До того ж побутова хімія (чистячі спреї, освіжувачі повітря) підвищує ризик розвитку астми.

6) Неправильно дихаємо

Дорослі, як правило, зловживають грудним диханням, внаслідок чого в нижній частині легень застоюється несвіже повітря, адже саме в цій частині парного органу зосереджені найбільш ефективні в сенсі газообміну судини.

Лікарі радять дихати животом і робити це ритмічно і регулярно, здійснювати від 12 до 20 циклів на хвилину, причому між вдихом та видихом робити коротку паузу.

7) Відпочиваємо після їди

Якщо розслаблятися на дивані після їжі, ваш організм із більшою ймовірністю переробить з'їдене в жир.

Найбільш калорійну їжу рекомендується вживати вранці.

Однак навіть якщо повечеряти о 8 чи 9 вечора, інтенсивна 20-хвилинна прогулянка позбавить ризику набрати вагу, а найкорисніше регулярне харчування невеликими порціями, стверджують експерти.

Також ми розповідали про чотири звички, які старять нас передчасно.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.