- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Не таке й корисне: у морському повітрі виявили тонни пластику
Не таке й корисне: у морському повітрі виявили тонни пластику
Екологи з Великобританії, Франції та Південної Африки виявили, що мікропластик засмічує не тільки океан, але і атмосферу. Хвилі прибивають пластикову труху до берега, її найдрібніші частинки потрапляють в повітря, а звідти - в наші легені. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі PLOS ONE, пише Нож.
Вчені і раніше знали, що, насолоджуючись морським бризом, ми вдихаємо бактерії, віруси і розпорошену сіль. Тепер дослідники переконалися, що морське повітря містить ще один компонент: подрібнені частинки пластику. Це показали досліди в лабораторії: під лампою ультрафіолетового світла вчені спостерігали, як бульбашки розпилюють флюоресцентні речовини в повітря.
Екологи взяли проби на узбережжі Біскайської затоки у Франції і виявили в середньому 19 фрагментів пластика на кубометр морського повітря. За їхніми оцінками, в світі на берег викидається близько 136 тис. тонн мікропластику.
Мікропластик - це частинки, менші 5 мм довжиною, пластикова труха, яка через річки і каналізації потрапляє в океан, а звідти - в організм людини і тварин. Нещодавно вчені зафіксували найвищий в історії вміст мікропластику на дні Середземного моря: 1,9 млн частинок на м².
Ми вже писали, як поширюється в океані пластик і куди він зникає.