Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Не таке й корисне: у морському повітрі виявили тонни пластику

1 хв на прочитання14 Травня 2020, 11:06 158
Image by Arek Socha from Pixabay Image by Arek Socha from Pixabay
Поділитись:

Екологи з Великобританії, Франції та Південної Африки виявили, що мікропластик засмічує не тільки океан, але і атмосферу. Хвилі прибивають пластикову труху до берега, її найдрібніші частинки потрапляють в повітря, а звідти - в наші легені. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі PLOS ONE, пише Нож.

Вчені і раніше знали, що, насолоджуючись морським бризом, ми вдихаємо бактерії, віруси і розпорошену сіль. Тепер дослідники переконалися, що морське повітря містить ще один компонент: подрібнені частинки пластику. Це показали досліди в лабораторії: під лампою ультрафіолетового світла вчені спостерігали, як бульбашки розпилюють флюоресцентні речовини в повітря.

Екологи взяли проби на узбережжі Біскайської затоки у Франції і виявили в середньому 19 фрагментів пластика на кубометр морського повітря. За їхніми оцінками, в світі на берег викидається близько 136 тис. тонн мікропластику.

Мікропластик - це частинки, менші 5 мм довжиною, пластикова труха, яка через річки і каналізації потрапляє в океан, а звідти - в організм людини і тварин. Нещодавно вчені зафіксували найвищий в історії вміст мікропластику на дні Середземного моря: 1,9 млн частинок на м².

Ми вже писали, як поширюється в океані пластик і куди він зникає.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.