Не собак і не котів: киянка тримає вдома 30 кіз (відео)

2 хв на прочитання13 Червня 2020, 21:00
pixabay

Живуть просто неба, бо сарай майже завалився.

У Києві в Святошинському районі жінка тримає тридцятьох кіз. Щодня вона жене їх пастися в сусідній лісок. Рогаті вправно петляють поміж висоток та припаркових машин. А коли перебігають дорогу, то транспорт зупиняється.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли столичні кози вертаються додому із прогулянки, то зупиняють транспорт, що рухається. Пригальмовують і пішоходи.

По сусідству з козами

Добре хоч те, що власниця рогатих пані Ганна з козами живе в приватному секторі. Як ідеться у южеті, на якій саме вулиці можна відчути за запахом - сильно смердить.

Хата ділиться на дві сім'ї. Так, де частина козиної власниці, видно по сміттю. У пакетах капустиння, горохвиння та інше гниляччя. Сміттям захаращений увесь двір. Поміж торбів є стежка, якою кози вправно забігають і задираються хто на що.

Сусіди підтверджують, що цапки та кізочки тут самі паруються, народжують і ростуть. Живуть просто неба, бо сарай майже завалився.

Через антисанітарію, кажуть, тут стадом бігають іще й пацюки та миші.  

Кози -  здорові, претензій немає

Сусіди скаржаться, твердять, що за роки вже протоптали стежки до різних структур. Скрізь відповідь одна, що це приватна власність,  а тому зробити ніхто нічого не може.

Нині санітарної чи ветеринарної служб немає. Вони об'єднані в одну структуру Держпродспоживслужбу. Епізоотологиня Валентина Сергіївна знає всіх святошинських кіз, бо щороку за графіком бере в них аналізи і робить щеплення. Тому до козячого здоров'я тут претензій немає.

А от щодо антисанітарії, то претензії мають бути найперше в сусідів. Вони мусять виписати все в своїй скарзі.

"Ми б могли зробити вихід. Але за 4 роки не було жодної скарги від громадян, сусідів чи інших небайдужих", - каже заступник керівника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Роман Матвійчук.

Відомо, якщо сесія Київради підтримає рішення Комісії з питань екологічної політики, у місті з’являться чотири нові заповідні об'єкти.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: