Догори
Дати відгук

Не бійтеся передавати свої дані в «Дію»: ця інформація вже давно у сторонніх осіб — фахівець із кібербезпеки

Підібрати пароль можливо, але навіть із використанням найпотужнішого комп’ютера це займе 200 млрд років.

2 хв на прочитання22 Грудня 2021, 08:42
Фото з офіційної сторінки "Дії" в Фейсбук Фото з офіційної сторінки "Дії" в Фейсбук
Поділитись:

Фахівець із кібербезпеки Святослав Франц пояснив у коментарі GreenPost, що хоча «Дія» не на 100 % безпечна, не треба боятися передавати цьому застосунку свої дані, оскільки ця інформація вже давно є у сторонніх осіб.

Він говорить, що ці дані надійно захищені — зараз комп’ютерна частина зробила настільки великий крок уперед, що зламати її майже неможливо. Переважно зливи інформації відбуваються за допомогою людини всередині. Експерт запевняє, що в Україні таку людину майже відразу заарештують і судитимуть за зраду Батьківщини, спробу теракту та спробу диверсії.

Фахівець радить тим, хто хоче захистити свої особисті дані, використовувати надійний, складний пароль. Святослав Франц нагадує, що зі свого боку керівництво «Дії» виплачує грошову винагороду за пошук вразливостей.

«Уже кілька людей знаходили такі вразливості й отримували, як я знаю, непогані суми», — розповідає експерт.

Він пояснює, що простий підбір буде 100-вісотковим способом злому серверів, але питання в часі. І пропонує порахувати, скільки часу можна піти на підбір ключа з 32 символів.

«У стандартній таблиці ASCII 2^7 символів, що дорівнює 128. Ми зі шкільного курсу пам'ятаємо формулу кількості комбінацій. Це n/(m-n). З цього рахуємо кількість можливих комбінацій. 128/(128-32) = 128/96. Скорочуємо й отримуємо 128*127*126*125 ... 99*98*97. Скористаємося калькулятором і отримаємо 3.8885657e+65. Це число приблизно рівно 3^65. Щоб зрозуміти розмір цього числа, якщо ми вирубаємо весь ліс на нашій планеті, переробимо в папір і почнемо писати приблизно в 1 на 1 мм одну цифру, то нам навіть на половину не вистачить паперу», — говорить Святослав Франц.

Експерт пояснює, що, хоча з використанням простого підбору ймовірність успіху становить 100 %, та навіть якщо підбирати на найпотужнішому суперкомп’ютері, який є зараз, це займе щонайменше 200 млрд років.

«Враховуючи, що нашому всесвіту приблизно 14 млрд років, а за прогнозами через 3 млрд років сонце спалить землю, підбирання пароля можна вважати неможливим через зовнішні фактори», — запевняє Святослав Франц.

Також ми розповідали, що у Бразилії хакери вкрали всі дані про вакцинацію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.