- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Названо, скільки хворих COVID-19 у світі реально: цифри шокують
Названо, скільки хворих COVID-19 у світі реально: цифри шокують
В Італії, як показує аналіз, кількість інфікованих у 17 разів вища, ніж повідомляється
Реальна кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 по всьому світові більш ніж у шість разів вища, ніж стверджує офіційна статистика. До такого висновку прийшли вчені з Австралійського національного університету в Канберрі (ANU), пише Royal Society Open Science
"Кількість заражених коронавірусом, що викликається COVID-19, у Великій Британії, Франції та Бельгії набагато вища, ніж указано в офіційних статистичних даних. В Італії, як показує аналіз, кількість інфікованих у 17 разів вища, ніж повідомляється. Навіть в Австралії, яка демонструє один із кращих показників у світі, насправді заражених у п'ять разів більше, ніж указано в інформації МОЗ", - відзначають вчені ANU.
Вони спираються також на дані своїх колег з Мельбурнського університету, які свідчать про те, що в 15 провідних країнах світу "середній приріст кількості інфікованих з березня по серпень був у 6,2 рази вищий, ніж повідомлялося".
"Ми виявили, що справжня кількість заражених коронавірусом набагато вища, ніж кількість підтверджених випадків у багатьох країнах, і це має важливі наслідки як для контролю захворювання, так і для прогнозування поширення вірусу. Наш аналіз, зокрема, показав, що більше 5,4 млн осіб у Великобританії - 8% населення - були інфіковані коронавірусом (згідно з офіційними даними, у країні на 18 листопада було зареєстровано 1,43 млн заражених коронавірусом. - Ред.)", - розповів автор дослідження професор Квентін Графтон.
Дослідники вивчили дані 800 млн осіб - жителів 11 європейських країн, а також Австралії, Канади, Південної Кореї і США.
"Наше моделювання свідчить про те, що, наприклад, в Австралії фактична кількість інфікованих наприкінці серпня була в п'ять разів вища, ніж офіційна цифра в 25,7 тис. осіб і швидше за все наближалася до позначки в 130 тис. Це набагато більше за офіційно підтверджену цифру, і це дає привід задуматися над тим, як ми справляємося з пандемією в широкому сенсі", - пояснив професор.
При проведенні дослідження вчені використовували метод ретроспективного аналізу.
"Простіше кажучи, ми проаналізували статистику того, скільки осіб померло від COVID-19 в конкретній країні, а потім зробили зворотний відлік, щоб зрозуміти, скільки осіб мало би бути інфіковано, щоб досягти цього рівня смертності. Цей метод дозволяє оцінити справжній рівень інфікування всюди, де є надійні дані про кількість смертей", - розповів Стівен Фіппс з Ikigai Research.
Тим часом, як повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, станом на 19 листопада 2020 року лабораторно підтверджено 583 510 випадків COVID-19.