Самоізоляція під час пандемії вплинула не тільки на фінансовий добробут людей, а й на здоров’я. Наприклад, через сидіння по домівках люди стали споживати більше цукру, що може сильно нашкодити організму. Фахівці склали список “дзвіночків”, що свідчать про небезпечні зміни в стані здоров’я. Про це пише lhealth.info
Згідно з дослідженням Public Health England в 2020 році продажі солодких продуктів харчування зросли на 11,5%. Однак знизити споживання цукру може бути не так просто, однієї відмови від шоколаду недостатньо. Деякі продукти з високим вмістом цукру піддаються інтенсивній обробці, і в них додають солодощі, щоб зробити їх більш смачними і бажаними.
Надмірне споживання цукру може спричинити довготривале пошкодження білків шкіри, колагену та еластину, що призведе до передчасних зморшок та старіння. Крім того, солодка їжа викликає звикання. Було доведено, що продукти з високим вмістом цукру активують в мозку механізм винагороди, вивільняючи дофамін, що аналогічно прийому наркотиків, що викликають звикання.
Ще одна ознака наявності проблем через високий споживання цукру – часта стомлюваність.
Через цукор підшлункова залоза виділяє інсулін, який допомагає переносити глюкозу в клітини, а це означає, що ми можемо відчувати прилив енергії. Після витрачання ми можемо випробувати спад в енергії, оскільки організму потрібно більше цукру, щоб почати цикл заново.
Крім того, з’являється здуття живота. Через цукор бактерії і дріжджі виділяють гази, коли зброджують неперетравлену їжу в товстій кишці. Погані бактерії особливо люблять цукор, в той час як корисні біфідобактерії, які люблять овочі, не виробляють газів.
70% нашої імунної системи знаходиться в кишечнику і підтримується корисними кишковими бактеріями. Однак дієта з високим вмістом цукру живить менш бажані бактерії і дріжджі, від чого страждає імунна система.
Вживання солодких продуктів пізно ввечері може привести до припливу енергії в той час, коли ми повинні зосередитися на уповільненні і підготовці тіла до відпочинку. Це призводить до безсоння.