Навчальний рік – 2021: що буде не так, як раніше

3 хв на прочитання27 Серпня 2021, 17:37

Із 1 вересня школи працюватимуть у штатному режимі, але зі змінами

Цьогоріч батьки з острахом чекали новин про 1 вересня. Але вже відомо, що школи почнуть роботу вчасно, хоча деякі нововведення будуть. І навіть не всі вони пов’язані з COVID-19.

У школу з температурою 37 °C

Попередній навчальний рік зробив звичною процедурою вимірювання температури на вході до школи. Цьогоріч також вирішено питання дітей, у яких підвищена температура тіла (37,2 °C та більше) є фізіологічною нормою.

«Таким дітям потрібна додаткова довідка від сімейного лікаря чи педіатра, що засвідчує походження підвищеної температури», — ідеться в роз’ясненні Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Структура навчального року

Остаточне рішення про канікули приймається на місцевому рівні, але орієнтовні дати шкільних канікул залишаються тими самими:

Однак на дати та тривалість канікул може вплинути епідеміологічна ситуація. Наразі Кабмін дозволив школам, у яких вакциновано проти коронавірусу 80 % і більше колективу, працювати у звичному режимі навіть в умовах «червоної» зони.

І хоча епідситуацію важко прогнозувати, поки що уряд рекомендує закінчити навчання не пізніше 1 липня наступного року.

Їсти по-новому

Голова Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький анонсував запровадження з 1 вересня в навчальних закладах нового меню. Щоправда, не в усіх: за даними Міносвіти, на початок серпня на нові норми харчування були готові перейти 40 % шкіл, інші зроблять це до кінця року.

Отже, згідно з новими нормами, які затвердив уряд, у шкільному харчуванні обмежено кількість солі, цукру, жирів. У раціоні з’явиться більше м’яса, молочних продуктів, фруктів, горіхів, насіння рослин. Також уряд встановив калорійність сніданку — 25-30 % від добової потреби, обіду – 30-45 %.

У дитячому харчуванні стало більше фруктів, ягід та сухофруктів. Загалом нове меню складатиметься із 160 страв. У шкільних їдальнях з'являться традиційні українські страви, а також  їжа з раціону різних народів світу, безглютенові та безлактозні страви. Наприклад, восени школярам запропонують сирну запіканку з бананом та ягодами, чахохбілі з куркою, кускус, шпундру, рибні нагетси, полтавський борщ, банош, пудинг, лобіо та бефстроганов.

До переліку заборонених продуктів потрапили гриби, ковбаси, сосиски, рибні консерви, непастеризоване молоко, непастеризовані соки, чіпси, сухарики та інші снеки, які перевищують норму цукру чи солі, харчові концентрати, вироби з кремом.

Нутриціолог Анна Мельник у коментарі GreenPost  висловила свою абсолютну згоду з цією ініціативою.

«За раціоном прекрасно! Я не люблю слово «дієта», але палеодієта та середземноморська дієта — це стилі харчування, яких варто дотримуватись, і це воно: морепродукти, овочі, все максимально в сирому вигляді або з мінімальною термічною обробкою, натуральне, корисне — тому я двома руками за. Якщо це буде реально переглянуто або хоча б почнуть думати в цьому напрямку, навчати фахівців-кухарів — буде здорово», — говорить Анна Мельник.

Також ми розповідали, як і коли цього року учням пройти медогляд.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: