Науковці з Рурського університету в німецькому місті Бохум опублікували результати багаторічного дослідження, в якому вони з'ясовували, в якому віці людина найщасливіша. Вони зосередилися на тому, як у людей змінювалися три головні фактори суб'єктивного благополуччя: задоволеність життям, позитивні емоційні стани (якнайбільше), негативні емоційні стани (якнайменше). Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Фахівці проаналізували дані майже півмільйона людей. Результати дослідження показали, що задоволеність життям знижується у віці від 9 до 16 років, потім зростає до 70 років і після знову знижується до 96 років. При цьому позитивні емоційні стани показали загальне зниження у віці від 9 до 94 років, а негативні емоційні стани коливаються у віці від 9 до 22 років, а потім знижуються до 60 років, після чого знову зростають.
Науковці зазначили, що результати дослідження показують позитивну тенденцію протягом великого періоду життя. Невелике зниження задоволеності у віці 9-16 років, на їхню думку, пояснюються змінами у тілі та соціальному житті під час юнацького періоду. У дуже пізньому віці всі компоненти суб'єктивного благополуччя погіршуються, швидше за все, через зниження фізичної активності, проблеми зі здоров'ям, скорочення соціальних контактів і, за словами авторів дослідження, не в останню чергу тому, що їхні однолітки йдуть із життя.
Також ми розповідали про секрет довгого і щасливого життя від 105-річного японського лікаря.