Догори
Дати відгук

Науковці створили штучне листя, яке вміє робити фотосинтез

Але до промислового втілення технології ще далеко

1 хв на прочитання30 Березня 2020, 03:52
Фото з сайту I believe in mother nature Фото з сайту I believe in mother nature
Поділитись:

Вчені стверджують, що знайшли рішення для перетворення вуглекислого газу в рідке паливо. Технологія, що використовується в цьому процесі, імітує природу і використовує фотосинтез для руйнування СО2, повідомляє I believe in mother nature.

Професор інженерії Йїмінь Ву опублікував працю про своє відкриття в Nature Energy. Йдеться про штучне листя, в основі технології якого лежить оксид міді - це червоний порошок, який допомагає процесу фотосинтезу. Завдяки йому штучний лист перетворює СО2 у кисень та метанол. Після того, як розчин випарується, він потім використовується як паливо.

Професор Ву сподівається, що комерційна галузь підбере цю технологію. Він не сподівається на це у найближчому майбутньому, однак налаштований на те, що багато великих компаній (нафтові, автомобільні та металургійні) використовуватимуть це листя для зменшення викидів вуглецю.

«Я схвильований цим відкриттям. Зміна клімату є глобальною проблемою, і ми допоможемо зменшити викиди СО2, створивши альтернативне паливо. Ми сподіваємось збільшити кількість етанолу, що утворюється в процесі», - заявив він.

Протягом багатьох років чимало вчених намагалися розробити технологію перетворення викидів вуглецю в паливо для багаторазового використання, однак поки що жодна зі схожих технологій не втілена у життя на промисловому рівні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost