НАТО та Україна обговорили екологічні виклики у спільній робочій групі
Питання екологічної безпеки є одним із важливих пріоритетів
У рамках засідання спільна делегація Міндовкілля та Міноборони запросила країни-члени НАТО та міжнародних експертів до поглибленого наукового дослідження впливу війни на навколишнє природне середовище, зокрема нових видів забруднення та відходів, властивих виключно бойовим діям. Про це йдеться у пресрелізі Міндовкілля.
Робоча група НАТО з питань захисту довкілля має на меті зменшити можливий шкідливий вплив військової діяльності на довкілля шляхом розробки відповідних політик НАТО, стандартизаційних документів, інструкцій і найкращих практик у плануванні і проведенні операцій та навчань. Участь української делегації у її засіданні - можливість поширити правдиву інформацію щодо воєнних злочинів рф проти довкілля та привернути увагу міжнародних партнерів до поточних масштабів завданої екологічної шкоди.
“Україна сьогодні проводить безпрецедентну роботу з виявлення, аналізу та оцінки шкоди, завданої довкіллю внаслідок воєнних дій. Питання екологічної безпеки є одним із важливих пріоритетів, які українська сторона розглядає в рамках реалізації Формули миру Володимира Зеленського. Формула миру - це єдиний безальтернативний план, який гарантуватиме відновлення всеосяжного, справедливого та сталого миру для України та безпеки для світу в цілому в усіх сферах”, - наголосив радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Філоненко.
За його словами, збитки, завдані навколишньому середовищу лише внаслідок обстрілів українських військових об’єктів становлять мільярди гривень. Для повного відновлення довкілля Україні знадобляться десятиліття і мільярдні ресурси.
“Для досягнення оперативної сумісності Збройних Сил з НАТО у сфері охорони довкілля в Україні вже розроблено та впроваджено низку відповідних стандартів НАТО. Робота триває. При цьому, розробляючи нові стандарти та переглядаючи існуючі, ми звертаємо увагу на відповідність не лише екологічній політиці та стратегії НАТО, а й національному законодавству та законодавству ЄС”, - зазначив Роман Філоненко.
Більше новин читайте на GreenPost.