Наслідки змін клімату: у США і Мексиці обвалилися історична і природна пам'ятки

2 хв на прочитання15 Серпня 2024, 10:10
ФОТО: Подвійна арка, Національна зона відпочинку Глен-Каньйон, штат Юта, США (вигляд до обвалу) / Вікіпедія

Подвійна арка у Національній зоні відпочинку Глен-Каньйон, штат Юта, США, і піраміда комплексу Іуаціо, штат Мічоакан, Мексика, обвалилися з різницею у 9 днів.

Через глобальні зміни клімату, спеку, потужні вітри і зливи руйнуються природні й історичні пам'ятки у різних регіонах планети. На континенті Північна Америка у сусідніх країнах з різницею у 9 днів руйнувань зазнали відразу дві стародавні структури. Про це пише Arkeonews.

ФОТО: Піраміда археологічного комплексу Іуаціо, штаті Мічоакан, Мексика / arkeonews.net

Першою в передостанній день липня постраждала піраміда на археологічному об'єкті Іуаціо в мексиканському штаті Мічоакан. Цегла на піраміді віком близько 1100 років є важливою частиною історії місцевого народу пурепеча. Вона відкололася від центральної частини південного фасаду споруди і обвалилася на траву. Ушкодження також виявили всередині піраміди, зокрема, на її підпірних стінах. Вчені вважають, піраміда стала жертвою спочатку посухи, а потім потужних злив.

ФОТО: Місцевість, де була розташована Подвійна арка / National Park Service

А через 9 днів значно північніше від Мічоакану, в американському штаті Юта зруйнувалася ще одна природна принада, яку так полюбляли туристи. Обвалилася знаменита Подвійна арка, знана ще як "Діра у даху". Об'єкт знаходився у Національній зоні відпочинку Глен-Каньйон.

Арка була стародавньою структурою, утвореною силами природи з пісковика навахо. З'явилася внаслідок водної ерозії породи. Обрушилася через зміну рівня води та вплив хвиль озера Пауелл. Її формування датується періодом приблизно 190 мільйонів років тому.

Раптова руйнація історичних конструкцій стала приводом для обговорення того, як зміни клімату можуть вплинути на геологічні та архітектурні утворення на планеті. А ісцеві корінні народи вважають це поганим знаком.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: