Догори
Дати відгук

NASA збирається полетіти на астероїд повний золота та цінних металів

Усі корисні копалини космічного тіла коштують більше ніж уся економіка Землі

2 хв на прочитання10 Липня 2020, 06:50
Фото NASА Фото NASА
Поділитись:

NASA готується почати будівництво свого найновішого космічного апарата під назвою "Психея". Він буде призначений для дослідження астероїда "16 Психея", чий діаметр складає 226 кілометрів. Сьогодні місія пройшла важливу віху. Повідомляє УНІАН з посиланням Forbes.

"16 Психея" розташований в кільці астероїдів Сонячної системи між Марсом і Юпітером. Більшість астероїдів складаються з кам'яних порід і криги. Але "16 Психея" багатий на залізну руду, нікель і золото. 

Ядро астероїда дуже схоже на ядро Землі. Це може означати, що "16 Психея" - це серце мертвої планети, яка втратила свої кам'яні зовнішні шари або постраждала від нищівного зіткнення. Велика кількість дорогих металів робить астероїд унікальним. Згідно з деякими оцінками, його вартість становить 10 тисяч квадрильйонів доларів. 

Запуск апарата для його дослідження відбудеться в серпні 2022 року зі стартового майданчика 39А на мисі Канаверал у Флориді. Носієм буде ракета SpaceX Falcon Heavy. Апарат "Психея" пролетить повз Марс у 2023-му, а до січня 2026-го він повинен вийти на орбіту навколо астероїда. Зараз "Психея" успішно пройшов етап "критичного конструкторського розгляду". Тепер місія переходить до фактичного виготовлення космічного обладнання. 

"Це один з найбільш тяжких розглядів, через які місія повинна пройти на ранньому етапі свого життєвого циклу. І ми пройшли його успішно. Виклики ще попереду, ми не на фінішній прямій, але просуваємося досить впевнено", - сказала головний дослідник місії "Психея" Лінді Елкінс-Тантон. 

Тепер команда NASA повинна збудувати три наукові інструменти. Перший з них — це магнітометр, який визначить характеристики магнітного поля астероїда "16 Психея". Другий — багатоспектральна камера для створення знімків поверхні й збору даних про те, з чого астероїд складається, а також про його геологічні характеристики. А третій інструмент — це спектрометр для аналізу нейтронів й гамма-променів, які надходять з поверхні космічного об'єкта. Це теж допоможе в оцінці хімічного складу. Випробування космічного апарата-робота повинні початися в лютому 2021 року.

Тим часом, українці зможуть побачити найрідкісніший парад планет (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Скріншот: devby.io
Посадіть реальне дерево онлайн: екс-політв'язень із Білорусі запустив незвичайний додаток для порятунку планети
4 хв на прочитаннягодина тому
Бранденбурзька брама, облита помаранчевою фарбою активістами руху «Останнє покоління». Фото: Paul Zinken/dpa/picture alliance
Екоактивістам, які у центрі Берліна облили Бранденбурзькі ворота фарбою, дали умовний термін
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
У Венеції почали штрафувати туристів, які не заплатили збір за в'їзд до міста
1 хв на прочитання4 години тому
Сьогодні 26 квітня Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу
26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу
2 хв на прочитання4 години тому
З Тернополя намагалися незаконно відправити за кордон унікальний артефакт віком понад 400 млн років
1 хв на прочитання6 годин тому
Робимо зону відпочинку: поради й ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання7 годин тому
Близько 160 китів-лоцманів викинулися на мілину біля австралійського узбережжя
2 хв на прочитання7 годин тому
Бадан як низький бордюр для садової доріжки — ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання14 годин тому