Лікар-епідеміолог, інфекціоніст Олексій Галімський у своєму коментарі GreenPost сказав, що недолугість питання щеплень у законопроекті 4142 з можна всебічно прокоментувати хіба що в обсязі докторської дисертації.
«Приміром, зараз МОЗ хоче сімейним лікарям ввести ще один показник якості – охоплення щепленнями.
Це зрозуміло кожній притомній людині, яка має медичну освіту та попрацювала в системі охорони здоров’я, а не має про неї збочене химерне уявлення з магістерської програми та кількаденних тренінгів», – вважає Олексій Галімський.
Лікар упевнений, що, вводячи такий адміністративний пресинг, влада отримає прямо протилежний результат: абсолютно неправдиву статистику про охоплення щепленнями.
«Вона й зараз не особливо вірогідна, але якщо зараз говорять про 20% фіктивних довідок про щеплення, то після цього буде 50%. А потім будуть дивуватися, чому у нас спалахи в дитячих колективах, чому хворіють щеплені і ревакциновані», – говорить Олексій Галімський.
Окрім того, інфекціоніст нагадує про ще одну проблему: в Україні щеплюють комбінованими 3-4-5-6-7-компонентними вакцинами.
Зі свого досвіду можу сказати: під час спалаху кору я йшов на курси в інфекційну лікарню і зробив собі аналіз на антитіла – у мене виявився високий титр антитіл від кору та краснухи. Все одно пішов щепився КПК, бо від паротиту антитіл не було. Але свою дитину в аналогічній ситуації я би КПК не щепив, бо добу такого тяжкого грипозного стану на рівному місці нікому не побажаю і вдруге пережити сам не хочу. Мене знаючі колеги ще тоді відмовляли, але в державній поліклініці із задоволенням щепили гуманітарною американською вакциною без інструкції українською мовою», – розповідає лікар.
Раніше ми повідомляли, що у ВР внесли поліпшений законопроект про примусову вакцинацію.
Також ми писали, що депутати продовжують ґвалтувати Конституцію: на черзі санепідблагополуччя і захист від інфекційних хвороб, вважає лікар.