Намагання пити багато води, щоб вести здоровий спосіб життя, може погано закінчитися — дієтолог

2 хв на прочитання17 Листопада 2021, 07:28

Можливе навіть отруєння водою.

Лікар-дієтолог Галина Слобода-Яготенко розповідає про гіпергідратацію — надмірний вміст води в організмі або окремих його частинах, що є порушенням водно-сольового обміну. А також про примусову гіпергідратацію — надмірне споживання води з метою забезпечення здорового способу життя.

«Який парадокс —  люди, щоб слідувати здоровому способу життя, спеціально роблять нездорові речі,  адже ви вже зрозуміли — гіпергідратація не норма», — наголошує Галина Слобода-Яготенко.

Дієтолог говорить, що проблема примусової гіпергідратації виникла разом із популяризацією формули щодо вживання води «маса тіла × 30». Наприклад, маса тіла 60 кг, отже, людина має випивати 1800 мл, маса тіла 100 кг — відповідно 3000 мл тощо.

Але це надто узагальнене поняття, підкреслює лікар.

«Немає надійних доказових даних про користь та безпечність для здоров'я людини примусової гіпергідратації», — говорить Галина Слобода-Яготенко.

Вона додає, що коректні рекомендації полягають у вживанні тієї кількості рідини, що забезпечить:

Дієтолог наголошує, що примусова гіпергідратація нерідко є надмірною та не сприяє здоров’ю організму, особливо у людей із порушенням роботи серця та нирок. Лікар пояснює, що кількість споживання рідини кожної окремої людини залежить від багатьох факторів: способу життя, клімату, супутніх захворювань тощо. А примусове споживання води може бути корисним при дегідратації організму (дефіцит води), при рецидивуючих циститах, для профілактики формування каменів у нирках.

«Із практики знаю випадки, коли люди примусово змушують себе випивати по 2 л води на день, бо ж усюди кажуть, що це здорово. При цьому навіть страждають від нудоти, але вперто продовжують слідувати рекомендаціям, що недостатньо підкріплені доказами», — розповідає Галина Слобода-Яготенко.

Лікар говорить, що нудота є одним із симптомів, що може свідчити про отруєння водою — явища не лише можливого, а й потенційно доволі небезпечного.

Дієтолог підкреслює, що воду пити потрібно, але в розумних межах.

Також ми розповідали, що якщо ви не худнете, варто звернути увагу на те, що ви п’єте.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: