Нове дослідження 2024 року показало, що Керрінгтонська подія, найпотужніша сонячна буря в історії спостережень, мала навіть сильніший вплив на магнітне поле Землі, ніж вважалося раніше. Ретельний аналіз історичних записів магнітного поля Землі з використанням сучасних цифрових методів виявив раніше невідомі деталі. Результати дослідження підкреслюють потенційну вразливість сучасного технологічно розвиненого суспільства до повторення подібної екстремальної сонячної події.
1 вересня 1859 року Сонце викинуло величезний об'єм заряджених частинок, що еквівалентно енергії 10 мільярдів атомних бомб, у напрямку нашої планети. Цей безпрецедентний сонячний спалах призвів до масових збоїв у телеграфному зв'язку, спричиняючи удари струмом в операторів та навіть пожежі. Північне сяйво спостерігалося аж на Кубі та Гаваях, освітлюючи нічне небо настільки яскраво, що люди могли читати газети при його світлі.
Хоча Земля пережила безліч сонячних бур, оцінка їхньої сили часто базувалася на непрямих методах. Однак нещодавно знайдені записи подій 1859 року містять більш детальну інформацію, ніж вважалося раніше, що має серйозні наслідки для нашого взаємопов'язаного світу.
Вчені припускають, що якби Керрінгтонська подія сталася на кілька десятиліть пізніше, її вплив був би набагато ширшим, зачіпаючи не лише телеграфні лінії, але й електромережі та залізничні системи.
Аналіз історичних магнітограм з обсерваторій Гринвіча та К'ю виявив, що швидкість зміни магнітного поля під час події становила щонайменше 500 нанотесла на хвилину. Для порівняння, для штормів, що трапляються раз на століття, очікуються зміни в межах 350-400 нТл/хв.
"Дивлячись на швидкість зміни [...], вона становить щонайменше 500 нанотесла на хвилину, що підтверджує те, про що йшлося в оригінальних працях 1861 року", - сказав доктор Бегган з Британської геологічної служби. "Це ще раз доводить, що Керрінгтонська буря була екстремальною подією".
Більше новин читайте на GreenPost.