Лікар-дієтолог Борис Скачко розповідає, що найнебезпечніший спосіб приготувати чай і каву — додати лимон.
«Кислоти, як він містить, збільшують кількість розчинних алкалоїдів, і кофеїн із кави, а також кофеїн, теобромін і теофілін із чаю починають жорстко діяти, і найнебезпечніша точка — це ваша серцево-судинна система, тому такий чай небезпечний тут і зараз. Індикатор дуже простий: це незбільшення частоти скорочень серця після вживання чаю чи кави з лимоном. Інакше кажучи, був пульс 80 — якщо він таким і залишився, значить, ви все робите правильно. Але годину після кави з лимоном і 3–4 години після чаю з лимоном виключається будь-яке фізичне навантаження, інакше знос серцевого м’яза різко прискорюється», — говорить Борис Скачко.
Дієтолог застерігає: ситуація серйозніша, якщо після вживання чаю чи кави з лимоном у вас зросла не лише частота пульсу, а й артеріальний тиск. Адже кофеїн стимулює не лише частоту серцевих скорочень, якщо серце слабке, а й артеріальний тиск, якщо судини недостатньо здорові.
Тим же, хто не в змозі відмовитись від улюбленого смаку, дієтолог радить бодай змінити вміст напою. Якщо йдеться про каву, то це може бути тільки арабіка, повністю виключаючи робусту, а любителям крутих чаїв — індійського, цейлонського — лікар рекомендує перейти на грузинський: у ньому менше кофеїну, тож він менш активно подразнює серцево-судинну систему. Також можна зменшити кількість кави чи чаю в заварці.
«Однак якщо ви просто відмовитесь від лимона в каві чи чаї — це буде найкращий варіант. У такому разі ваша зустріч із кардіологом відкладається на невизначений час — аж доки ви не зробите інші небезпечні для вашої серцево-судинної системи помилки», — говорить Борис Скачко.
Також ми розповідали, що вживання кофеїну перед фізичним навантаженням допомагає спалювати жир — дієтологи.