Будь-який фахівець з харчування скаже вам, що зелень повинна бути у здоровому раціоні. Вона надзвичайно багата на вітаміни, мінерали, клітковину, які так необхідні для правильної роботи організму людини. Однак не вся зелень корисна однаково. Абсолютним рекордсменом по праву вважається шпинат: його листя містить величезну кількість поживних речовин, яких не знайдете в іншому продукті. Про те, чому шпинат необхідно додати в раціон і в якому вигляді його краще вживати, розповідаємо в нашому матеріалі.
Шпинат надзвичайно багатий вітамінами і мінералами Це справжнє джерело вітаміну С – потужного природного антиоксиданту, який необхідний для здоров’я серця, міцного імунітету і краси шкіри. Всього одна чашка свіжого шпинату містить всю добову норму вітаміну К – він незамінний для здоров’я кісток та серцево-судинної системи. Дефіцит вітаміну К може спричинити порушення в роботі серцевого м’яза, а також стати причиною пошкодження стінок судин та їх кальцифікації.
Крім того, зелене листя шпинату надзвичайно багате на вітаміни групи В (особливо фолієвої кислоти), які необхідні для синтезу еритроцитів, правильної когнітивної та м’язової функції. Мінеральний склад шпинату теж вражає – він містить залізо, магній, калій та кальцій, які необхідні для правильної роботи всіх систем організму та відповідають за нормалізацію водного балансу.
Крім вже згаданого вітаміну С, шпинат багатий і на інші антиоксиданти: серед них кемпферол і кверцетин. Вільні радикали, ушкоджуючи клітини організму, запускають у них окислювальні процеси, які можуть стати причиною багатьох хронічних захворювань та передчасного старіння. Антиоксиданти захищають організм від вільних радикалів, а також від впливу ультрафіолетового випромінювання, що може стати причиною появи зморшок, гіперпігментації та навіть меланоми.
Активні речовини, що містяться в листі шпинату, сприяють нормалізації кров’яного тиску, причому підходять вони для людей і з гіпер-і з гіпотонією. Високий вміст вітаміну А в зелені забезпечує захист очей від щоденних навантажень і допомагає у профілактиці вікових змін зору.
В якому вигляді його краще їсти
Шпинат можна вживати як в сирому, так і в тушкованому вигляді (припущенному мінімально на сковорідці). Причому дієтологи не рекомендують зупинятися на чомусь одному. У той час як одні поживні речовини у шпинаті руйнуються під впливом високих температур, інші збільшують свою концентрацію. Саме тому варто додавати свіже листя шпинату у свої салати, смузі та сендвічі, а оброблені термічно – у гарячі страви.