Догори
Дати відгук

На схилах Дніпра можуть бути зсуви

Площі стійкого підтоплення територій з глибиною залягання рівнів до 3 м скоротилися.

1 хв на прочитання24 Грудня 2020, 15:14
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Зсуви продовжують бути небезпечними для окремих районів Херсона. Такі зміщення  мас ґрунту з вершини або схилу під дією сили тяжіння виникають внаслідок порушення рівноваги в ґрунтах і підстилаючих породах, що може бути спричинено підмивом водою, ослабленням міцності порід при вивітрюванні та перезволоженні опадами або підземними водами, тощо. 

Як  пише ksza.ks.ua, посилаючись на відповідну інформацію Херсонської міської ради, площі підтоплення у Херсоні скоротилися, однак на схилах Дніпра можуть бути зсуви.

«Згідно з інформацією у порівнянні з 2012 роком, коли були припинені системні спостереження, площі стійкого підтоплення територій з глибиною залягання рівнів до 3 м скоротилися (в районі селищ Текстильників та Східне таких осередків немає). Залишилися вказані осередки в районі залізничного вокзалу, вздовж Бериславського шосе та в районі селища Північного», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що забудована територія схилів Дніпра є перезволоженою, а на схилах ріки фіксуються джерела, що загрожує розвитком зсувних процесів.

Як відомо, небезпека зсувів полягає в тому, що величезні маси ґрунту, раптово зміщуючись, можуть призвести до руйнування будівель і споруд, залізничних і шосейних доріг, мостів, трубопроводів та ліній електромереж, систем життєзабезпечення, а також травмування та загибелі серед населення.

Відомо, що на Буковині науковці вирощують три види рідкісної риби за допомогою зеленої енергії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.