- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- На Одещині помітили рідкісного нічного метелика – Сатурнію велику, занесену до Червоної книги
На Одещині помітили рідкісного нічного метелика – Сатурнію велику, занесену до Червоної книги
Найбільший метелик Європи з розмахом крил до 15 см з’явився поблизу села Баштанків.

Поблизу села Баштанків Подільського району, що на півночі Одеської області, екологи зафіксували появу рідкісного та надзвичайно красивого нічного метелика – Сатурнії великої (Saturnia pyri), також відомого як павиноочка грушева. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.
Сатурнія велика є найбільшим метеликом Європи, розмах її крил може сягати до 15 сантиметрів. Особливістю цього виду є великі «очі» на крилах, що нагадують павиче пір’я, звідки й походить одна з назв метелика – «павине око». Цей метелик веде нічний спосіб життя, ховаючись вдень і розкриваючи свою велич у темний час доби.

Сатурнія велика є теплолюбним видом, який не витримує тривалих морозів. Екоінспектори відзначають, що її поява на півночі Одещини є не лише рідкісною, але й надзвичайно цінною подією для фахівців та всіх, хто цінує дику природу.
Цей вид занесений до Червоної книги України зі статусом «вразливий», а його популяції зберігаються переважно завдяки пасивній охороні на територіях заповідників. Фахівці сподіваються, що ця знахідка свідчить про сприятливі екологічні умови в регіоні та можливість збереження цього унікального виду.
Більше новин читайте на GreenPost.







