За словами Катерини Бойко, в неї ростуть як звичні сорти, так і ціла когорта екзотів: дво-, триколірних, смугастих, чорних, шоколадних, зеленоплідних, зазвичай солодких і загадково красивих.
Господарство та город мешканки Білої Церкви — її велике захоплення, хоча за фахом жінка — вчителька математики, пише Порадниця.
Серед її томатів є улюблені сорти, перевірені роками на смак. Це «Катюша» — низькорослий кущ, із листям, схожим на картопляне, дуже гарною розсадою, весь усипаний круглими, насичено-червоними помідорами.
«Японський трюфель» — рожевий, найсмачніший цукровий сорт, пахучий; як розламати плід, м’якоть схожа на кавун. Можна висадити тільки ці помідори, й у вас вони будуть із кінця червня до Нового року. Салат із ними такий смачнючий, що за вуха не відтягнеш, і насолите, й закрутите, і томат із кетчупом зробите, а ще як бонус — краса на городі», - каже господиня.
Із новинок є чудовий біколор «Загадка Природи» — оранжевий, з рожевим візерунком, солодкий, дуже смачний, кожний помідорчик по 300–500 г, і таких 8–10 на кущі, висотою 1 м. Формує кущик у два стебла, для такого велетня потрібна міцна опора. Також заслуговує на увагу «Прованцано» — серцеподібний велетень, червоний, м’яcистий, солодкий, надзвичайно красивий.
Серцеподібних помідорчиків у жінки також багато, є всі можливі кольори. Є ціла серія помідорчиків «Чері».
За словами Катерини Бойко, вона не садить помідори на одному й тому ж місці та після картоплі. Після кожного дощу обприскує розчином соди всі кущики; деревний попіл підсипає під них, як з’являються перші плоди; удобрює тільки перегноєм рано навесні перед оранкою. І, звичайно, обприскує біопрепаратами від колорадського жука та фітофторозу.
Збір насіння нікому не довіряє. Адже таку кількість різних сортів треба маркувати й нічого не сплутати, правильно висушити, пофасувати та зберегти. Насіння від пані Катерини роз’їжджається по всій Україні й навіть за її межі.
Нагадаємо, що 8 листопада набрав чинності зоозахисний закон № 2351, який змінює норми, що стосуються поводження із тваринами.