Догори
Дати відгук

Набрав чинності зоозахисний закон, який забороняє евтаназію безпритульних тварин — деталі

Зокрема забороняється залишати тваринку на повідку біля магазину.

4 хв на прочитання08 Листопада 2021, 18:00
Фото:
Я и закон Фото: Я и закон
Поділитись:

Сьогодні, 8 листопада, набирає чинності зоозахисний закон № 2351, який змінює норми, що стосуються поводження з тваринами. 

UAnimals підготували  коротку добірку, яка дасть змогу зорієнтуватися в нових нормах.

📍 Жорстоким поводженням тепер вважається не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.

📍 Введене поняття «каліцтва» тварини та «тілесне ушкодження тварини», що є дуже важливим для відмежування адміністративної відповідальності від кримінальної, більш ефективного їх застосування до винних осіб.

📍 Особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов'язана тепер забезпечити наявність повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід.

📍 Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана тепер забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з позначками-ідентифікаторами.

📍 Винним у жорстокому поводженні з тваринами особам забороняється утримувати тварин: протягом року (якщо особа вчинила адмінправопорушення із жорстокого поводження щодо тварин), протягом 10 років (якщо особа вчинила злочин проти тварини).

📍 Скасовано послугу евтаназії новонародженого приплоду тварин ветеринарами як обов’язкову.

📍 Забороняється регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та методами евтаназії. Лише гуманні методи (біостерилізація, влаштування у притулок тощо).

📍 Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння бути обов’язково має бути документ від ветеринара.

📍 Законом тепер установлюється вичерпний перелік для умертвіння тварин.

📍 Забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин.

📍 Забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушувати до нападу одних тварин на інших, використовувати тварин як мішень для стрільби.

📍 Встановлено гуманні умови утримання сільськогосподарських тварин, посилено захист вагітних тварин, заборонене розведення птиці для фуа-гра.

📍 Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами.

📍 Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами.

📍 Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів.

📍 Місцеві ради тепер також не повинні допускати діяльності пересувних виставок і зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлюють перелік тварин, які потребують охорони на їхній території.

📍 Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, стали злочином, а не адмінправопорушенням.

📍 Адміністративна відповідальність осіб за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак і котів, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну настає з 16 років.

📍 Встановлена адміністративна відповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.

📍 Встановлено порядок тимчасового вилучення тварини та зобов’язання службових осіб щодо їх вилучення у кримінальному процесі та процесі за КУпАП.

📍 Підвищено кримінальну відповідальність та встановлено сувору кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з метою створення аудіо- та відеопродукції, що його пропагує.

📍 Заборонено зменшення заповідних зон та забезпечення перекриття їх шлагбаумами.

📍 Захищено права домашніх тварин:

• Забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії.

• Забороняється завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення.

• Забороняється дресувати тварин у жорстокий спосіб.

• Забороняється умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму й отрути.

• Забороняється жебракування з тваринами, в т. ч. безпритульними.

• Забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини за температурі повітря вищої ніж +20 °C та нижчої ніж +5 °C.

• Забороняється замуровування тварин у підвальних приміщеннях.

• Поводок тварин на прив'язі — не менше 20 метрів, для сторожових собак — не менше 10 метрів.

• Забороняється залишати тварину без можливості укриття у приміщенні за температури повітря вище ніж +20 °C або нижче ніж 0 °C.

• Забороняється залишати домашню тварину прив'язаною без нагляду у громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо.

• Не можна прив'язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу.

• Виключено умертвіння тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин.

Нагадаємо, що в липні 2021 року Верховна Рада ухвалила зоозахисний закон № 2351, у розробці й адвокації якого брала участь ГО Єдина Планета.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.