Догори
Дати відгук

На Кінбурнській косі розорали 400 га цілини

Цю землю не чіпали навіть у радянський час

3 хв на прочитання17 Травня 2020, 12:18
Фото з Facebook-сторінки Української Природоохоронної групи Фото з Facebook-сторінки Української Природоохоронної групи
Поділитись:

На території, що входить до об'єкту Смарагдової мережі «Кінбурнська коса», розорали 400 гектарів цілини. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Української Природоохоронної групи.

«Дізнавшись про сумну новину від директора регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зеновія Петровича щодо розорювання великої ділянки цілини в околицях села Очаківське Голопристанського району Херсонської області, ми 1 травня виїхали на місце щоб встановити масштаби та ступінь завданої природі шкоди. Побачена нами картина привела нас в повний розпач. Побачене - не лише злочин, але й дія, яка не підлягає жодному логічному поясненню. Загалом було розорано майже 400 га цілини (393, якщо бути точним), яка ніколи навіть у радянські часи з дуже інтенсивним сільським господарством не оралася», - повідомляють природозахисники.

За їхніми словами, розорана територія є дуже цінною в природоохоронному відношенні і її планується включити до складу проектованого регіонального ландшафтного парку «Долина курганів», а вже зараз вона включена до складу об’єкту Смарагдової мережі UA0000215 «Кінбурнська коса».

Також місцевість є дуже цінною в історико-археологічному відношенні, зокрема тут зосереджено понад 300 курганів, частина курганів була пошкоджена в ході розорювання. Велике скупчення курганів свідчить про те, що ця місцевість була святою землею для народів, які її населяли. У ході розорювання знищено величезну кількість рослин та тварин.

Ця територія є унікальним ландшафтом – «салтмарш», які притаманні для приливних морів і практично відсутні на Чорному морі. Через дуже незначну висоту над рівнем моря й надзвичайну пологість території вона періодично затоплюється морськими водами в ході нагінних вітрів.

«Останнє зумовлює повну абсурдність вчиненої дії. Розорювання степів є безперечно злочином, але для нього можна знайти хоч якесь логічне пояснення, але розорювання солончаків, які періодично затоплюються морськими водами, позбавлене будь-якого здорового глузду. Адже на солончаках, де зростають справжні еугалофіти, такі як сарсазан шишкуватий чи солонець трав’янистий, апріорі не вдасться отримати пристойний урожай», - пишуть активісти.

Внаслідок розорення здійснено порушення багатьох законодавчих актів, стверджують природозахисники. Передусім це Земельний кодекс України, Закон України «Про охорону земель», а також міжнародна Бернська конвенція, згідно з якою Україна створює та охороняє території Смарагдової мережі. Згідно з даними публічної кадастрової карти, розорані були ділянки № 6522383400:04:010:0002 та № 6522383400:04:001:1041, які перебувають у комунальній власності і мають цільове призначення «Для сінокосіння і випасання худоби». І їхній орендар ТОВ «Аграрна компанія Наутіліус» не мала права їх розорювати. Більше того, під загрозою розорювання знаходяться й сусідні ділянки цілинного степу : 6522385000:06:001:1256 та 6522385000:06:001:1255 загальною площею більше 800 га, які знаходяться в оренді в пов’язаних з «Наутілісусом» приватних осіб.

Активісти підготували звернення до Державної екологічної інспекції, Херсонської ОДА та Держгеокадастру з проханням провести перевірки. Також вони звернулись до нацполіції з вимогою про порушення кримінальної справи й до Генеральної прокуратури України, функцією якою є захист інтересів держави в судах.

Ще один об'єкт Смарагдової мережі влада хоче перетворити на український Лас-Вегас.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.