16.02.2020
У Чемеровецькому районі Хмельницької області збудують відразу шість сонячних електростанцій, які займуть площу в 94 гектари. По це пише EcoTown.
Нещодавно у районі уже запустили сонячну станцію, що займає 19
гектарів. При цьому, загалом площа, виділена у межах району для побудови
станцій на відновлюваних джерелах енергії, складає 122 гектари.
Невикористану під сонячну енергетику площу, забудують вітряками.
Нагадаємо, протягом минулого року потужність відновлювальних джерел енергії в Україні зросла на 4 ГВт. Це в три рази більше, ніж було за рік до того. Такий бум не в останню чергу спровокований вітчизняним «зеленим тарифом».
«Зелений» тариф – законодавчі норми, що зобов’язують учасників оптового ринку електроенергії закуповувати енергію, вироблену завдяки відновлювальним джерелам, за спеціально встановленою державою ціною. При цьому, різницю між цим тарифом і ринковими цінами на е/е покупцю компенсує держава. Таким чином стимулюється розвиток «зеленої» енергетики.
Однак Міністерство енергетики та захисту довкілля виступило з ініціативою зниження «зеленого» тарифу. На думку чиновників, це має знизити ціну «зеленої» енергії для кінцевих споживачів. Зокрема, перше зниження “зеленого” тарифу відбулося 1 січня 2020 року.
Втім, ці заходи активно критикують учасники ринку. Вони стверджують, що міністерство, вводячи фактично ретроспективне зниження «зеленого» тарифу, не запропонувало інвесторам прийнятної компенсації за це. Енергетики стверджують, що такі заходи витіснять з ринку не лише потенційних, але й нинішніх інвесторів.
Водночас відомо, що український «зелений» тариф є одним з найвищих у світі, а механізми його застосування створюють пільгові умови для крупних виробників, що порушує принципи вільного ринку.