Висадили 54 гектари добірних кавунів сорту «Кримсон світ», отримали по 50 тонн солодкої ягоди з гектара. І... вся вона псується на землі — покупців немає зовсім.
— Скільки живу — такого не пам’ятаю. Торік за нашими кавунами фури у чергу вишиковувалися, бо продавали їх по гривні за кілограм. Водії ледь не в бійку кидалися, аби першими завантажити врожай. Працювали аж вісім бригад вантажників, і за якісь два дні «вичистили» баштан до останнього кавунчика. А цьогоріч за ними взагалі ніхто не приїхав. Доведеться всю ділянку передискувати — піде той чудовий кавун на природне добриво під наступну посадку. Та закопувати солодкі кавуни у землю гірко — аж душа крається, — скрушно зітхає бригадир сільськогосподарського виробничого кооперативу «Громівський» Анатолій Котляр, пише «Голос України».
Сільськогосподарське підприємство у Громівці готове роздарувати свої кавуни лікарням, дитсадкам, школам — аби приїхали та забрали, бо свій транспорт весь у роботі — адже врожай пшениці, кукурудзи, соняшнику також видався нівроку.
За словами голови правління СВК «Громівський» Олександра Супруна, крім того, що розірвалися логістичні ланцюжки — цього року з відомих причин баштанні припинили везти до Білорусі, та вивозити через Білорусь до країн Балтії, немає продажу у Крим, Луганськ та Донецьк. Але головна біда зовсім не в тому — дозрівання середньостиглих сортів пішло на три тижні пізніше, коли на баштанах вже й пізні кавуни достигли. Відповідно, з’явився надлишок продукції, який споживчий ринок просто не зміг «перетравити» у повному обсязі.
До слова, новий сорт томату містить більше антиоксидантів, ніж буряк – вивели німецькі вчені.