Більшість власників домашніх тварин приділяють більше уваги здоров’ю своїх улюбленців, ніж власному. За опитуваннями, 69 % власників собак більше переймаються станом вихованця, ніж своїм, а в США таких — до 90 %. Про це пишуть на Yahoo Finance.
Звичка піклуватися про собак іноді доходить до абсурду. Власники купують «повільні» миски, аби уникнути переїдання тварин, але самі часто їдять поспішно та без уваги. Шукають породи з родоводом у шість поколінь, водночас не пам’ятаючи імені свого прадіда. Дають здорові корми, вітаміни, варять курку з гарбузом, а самі вечеряють холодною піцою та енергетиком через відсутність сил на приготування.
Регулярно вакцинують тварину й водять до ветеринара, але власною імунізацією можуть нехтувати. Моніторять активність собаки за допомогою розумного нашийника, а самі ведуть малорухливий спосіб життя. Виходять на прогулянки з чотирилапим за будь-якої погоди, аби «йому було добре», але самі проводять дні за столом, не встаючи. І несуть вихованця до ветеринара кожні пів року, водночас не відвідують власного лікаря з часів школи.
Подібна поведінка підтверджується масштабними дослідженнями. Згідно з опитуванням Talker Research (USA), 90 % власників собак вважають здоров’я улюбленця важливішим або рівноцінним своєму. При цьому 41 % опитаних готові поставити на перше місце здоров’я тварини понад власне.
Аналіз NHS & WALTHAM Centre показує, що взаємодія з тваринами знижує рівень стресу, тиск, ризик депресії й стимулює фізичну активність. Проте неналежне ставлення до власного здоров’я — імунізації, харчування чи активності — створює дисбаланс у загальному добробуті.
Щоб не жертвувати власним добробутом, варто застосувати ті ж правила, що діють для домашніх улюбленців:
Баланс турботи — це не егоїзм, а прояв гуманності. Дбаючи про себе, ми дбаємо про тих, хто залежить від нас. Час ставитися до себе з тією ж любов’ю, яку віддаємо нашим улюбленцям.
Більше новин читайте на GreenPost.